| simonamaria a întrebat:

Credeti ca exista sanse sa incerc o relatie serioasa cu un tip care a avut relatii sexuale cu femei mult mai in varsta(el 24, ele 35-40)...el mi-a povestit si spune ca vrea o relatie altfel acum cu mine, pentru ca ma apreciaza ca sunt virgina.dar nu stiu daca e ceva sigur.ce parere aveti?

20 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Normal, dupa ce si-a facut de cap pana s-a saturat, acum vrea una virgina...
Eu nu as avea incredere intr-un astfel de tip. Din moment ce are pretentia de a avea o relatie serioasa cu o virgina, trebuie sa aiba si el un trecut mai curat. Daca nu virgin, macar sa fii intretinut relatii sexuale in cadrul unur relatii serioase. Cum poti tu sa fii sigura ca nu vrea doar sa te foloseasca?
Daca totusi tu vrei sa fii cu el, pune-l sa astepte cel putin un an (desi chiar si un an e putin, dupa parerea mea).

| simonamaria explică (pentru DeeaMarry):

Exact la asta ma gadesc si eu. oricum o sa astepte mai mult de un an. daca nu ii convine poate pleca la curve si sa raman acu ele, dar ideea e ca nu as vrea sa pierd timpul.el imi demonstreaza ca tine la mine, apreciez ca a fost sincer si mi-a povestit de aventurile sale.insa nu stiu daca merita intr-adevar.

| DeeaMarry a răspuns (pentru simonamaria):

Ma bucur sa aud asta! Tot mai putine fete inteleg ce e respectul fata de propria persoana.
Daca tu simti ceva pentru el, nu cred ca ar fi chiar o pierdere de timp.
Asa poti sa zici de orice relatie cu orice baiat ca poate fi o pierdere de timp. Chestia asta nu prea ai cum sa o stii de la inceput. Eventual sa iesi cu el catva timp si apoi sa te gandesti daca merita sau nu.
Eu, sincer, nu cred ca l-as accepta. Nu mi-ar placea sa am un iubit cu un astfel de trecut. Dar e viata ta si tu esti singura care poate decide.
Ai grija de tine! happy

| Auslesse a răspuns:

Incearca! daca il placi si te place cu adevarat, vei vedea. daca merita, o sa iti dai seama! numai bine!happy

| iubesc a răspuns:

Ar trebui sa il iubesti pentru ce e nu pentru ce a facut. Nu-l condamna, poate incearca sa se schimbe si o sa reuseasca daca inl accepti tu. Bafta si nu te lasa pacalita(pastreaza-ti virginitatea).

| MadalynaOke a răspuns (pentru iubesc):

Alti zic ca dimpotriva conteaza ce faci nu ce esti. tongue nu esti nimeni deosebit daca nu faci ceva.

| iubesc a răspuns (pentru MadalynaOke):

Fiecare se ghideaza dupa cum vrea, astea sunt principiile mele.

| simonamaria explică (pentru iubesc):

Pe asta o pastrez, inca nu am de gand big grin pentru mine e ceva special si nu am de gand sa fiu a oricui.

| iubesc a răspuns (pentru simonamaria):

Bravo happy

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Cred că din moment ce ţi-a povestit asta, ţine la tine. Adică, putea pur şi simplu să tacă şi să te ia. laughing. Oricum, nu văd de ce nu, atâta timp cât tu vrei să ai o relaţie cu el şi ai încredere. O să vezi pe parcurs cum se comportă cu tine.

O zi bună!

| simonamaria explică (pentru Emmeii):

Buna! da ai dreptate ca putea sa taca... poate chiar incearca sa se schimbe big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza trecutul lui? Fiecare om are dreptul sa faca ce doreste in viata.
Altii o vad ca pe o greseala, altii nu.
Conteaza ca tie iti place, ca atata timp cat te are pe tine nu face ce a facut in trecut.
Iubeste-l pentru ceea ce este, nu pentru ceea ce a facut.

happy
O zi frumoasa!

| Mikhtarian a răspuns:

Buna,cat el are experienta, are si nevoia.
N-ai precizat varsta ta, banuiesc ca intre 16 si 18, si te asigur,ca si barbat,odata si odata el va vrea s-o faceti.
Si in caz de nu,te va lasa ai sa vezi peste ceva timp.
Ce poti face cel mai bine? Tine-l sub papuc cateva luni bune,vezi daca sta dupa tine, adica daca nu vrei s-o faceti, sa te astepte pana esti pregatita.
Gandeste-te, ai o viata indeajuns in cat sa faci sex, ai rabdare pana la momentul cand te vei simti tu implinita si indragostita.

| simonamaria explică (pentru Mikhtarian):

Am 19... oricum nu am de gand sa imi incep viata s. deocamdata nici chiar cu el. ceea ce il face special pentru mine e faptul ca e din galeria Stelei, nu lipseste nici din deplasari si mai nou ma ia cu el, dar toate lucrurile pe are le-a facut nu stiu ce sa zic...

| MadalynaOke a răspuns:

Adica ala a fost la curve inainte de disperat ca sa apuce sa faca sex de era apocalipsa anul trecut in decembrie. Deci na mai asteptat dupa una virgina.
Parerea mea? Sa si-o taie!

| simonamaria explică (pentru MadalynaOke):

A avut alfel de relatii inainte sa fie cu mine...dar asta cred si eu ca aprocedat gresit, insa are multe dintre calitatile pe care le cautam la un baiat inainte..nu stiu ce sa fac.ms pentru raspuns.

| Auslesse a răspuns (pentru MadalynaOke):

Pai na...nu stii ca baietii fug innebuniti dupa d-alea de-o noapte, dar in realitate, tot fetele cuminti le cauta...asa ca sa ma exprim in termeni politicosi!happy

| fanuldinamo a răspuns:

Nu fi cu el!