| Irinaelenamauer a întrebat:

Ce părere aveți de o fată de 21 de ani care acordă o șansă unui băiat de 31?????

Răspuns Câştigător

Depinde totul de gradul de maturitate, dorințe și nevoi ale persoanelor respective.
Vârsta de 30-39 de ani e cea mai susceptibilă perioadă la a lua viața foarte în serios, în consecință sunt prezente anumite obiective.
La 21 de ani, depinde de experiență. Poate să fie matură și pregătită de o viață "serioasă" sau poate să fie în perioada de experimentare în care habar n-are ce vrea, naivitate și eventual o perioadă în care există sensibilitate mare din cauza relațiilor dezamăgitoare pe care le-a avut (bagaj emoțional), o pondere mai mare din fete se prezintă deja cu un bagaj emoțional voluminos, chiar și la această vârstă.

Dacă ambii sunt echilibrați și au trecut de copilărisme, enjoy!
Dacă ambii sunt dezechilibrați și nu au trecut de copilărisme, enjoy!
Dacă unul e într-un fel și altul în alt fel, don't enjoy!

18 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu am o părere anume.
Nu mi se pare ceva nepotrivit sau ieșit din comun.
Poate a găsit în barbatul respectiv ceva ce nu gasea la barbatii mai apropiați de varsta.
Diferenta nu este una exagerată.

| darrio2007 a răspuns:

Nici o parere. Este majora, deci alegerea este a ei.

| RAY a răspuns:

Eu am 31 de ani, iar daca la 31 de ani inca esti baiat e grav, esti barbat, diferenta este de 10 ani, nu este mult, daca tipul e matur, are un loc de munca si te atrage fizic este ok fata de un pusti de 25 care vrea doar sa te aiba pentru o noapte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că își acordă ei o șansă.

| mihai69 a răspuns:

Absolut niciuna. Ce treabă am eu cu ce anume fac alții în viața lor privată?!?
PS: cu excepția cazului că ar fi rude de gradul 1 sau 2.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca se iubesc si au sansa sa ramana impreuna mereu... ce conteaza? Pot sa faca ce vor, nu sunt copii.

Dar repet, atat timp cat exista iubire, incredere si comunicarea de care au nevoie cei doi parteneri intr-o relatie, si respectiv acel feedback reciproc, ei decid ce fac in continuare. Parerea noastra nu conteaza.

Dar ca raspuns, indiferent.
Numai bine! ^_^

| SilentRain a răspuns:

El bărbat în toată firea, ea copil major...
Sper sa le iese ceva

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Copil major la 21 de ani? cate fete sunt deja casatorite si au si copii, femeile sunt mai mature ca barbati cu vreo 5, 6 ani

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Mature la 21 de ani?laughing)
Le numeri pe degete pe alea mature, si in comparație cu unul de 30 chiar sunt coplie
Copii faci si la 16 ani, asta nu te face mătura, si viata de femeie maritata e ceva banal, nu matur

Maturitatea se definește printr-o gândirii echilibrată și decizi corecte luate sub presiune

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ai dreptate, depinde de ce experiente ai avut si ce ai invatat din ele, dar, poate acel barbat e matur si vrea ceva serios

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Da "poate "
Rahaturile astea diferă de la caz la caz

| Sofer a răspuns:

Fiind diferența de 10 ani nu e asa mare. Acordai o șansă ieși cu el sa vezi cum se comporta cu tine. Nu ai fi tu singura care are relație de acest gen.

| Werrich a răspuns:

Ce parere ai de Irina Tanase (26 de ani) care se iubeste cu Liviu Dragnea (58 ani)?

| Crackman a răspuns:

Este destul de legal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista sanse sa fie ok.

| Paul754880338 a răspuns:

Parerea mea este ca acest "acorda o sansa" nu se prea asorteaza cu "relatie". Adica o faci din mila? Este o perioada de proba? Parca vad un angajator si un potential angajat al sau la interviu. Feminitate, atractie, dragoste, respect... toate astea nu au nevoie sa le acorzi tu o sansa, ele exista si fara acordul tau si nu au nevoie de toleranta sau compromisuri. Il iubesti sau nu! Asta este intrebarea si raspunsul il stii doar tu!

| Catalin77945 a răspuns:

Atata timp cat ei se iubesc si vor ceva impreuna, lasa-i sa se iubeasca nu? laughing adica nu e un lucru iesit din comun sau ceva ciudat

| vodami92 a răspuns:

Dai pai astea tinere ii considera maturi si alte chestii de astea! cand de fapt si de drept vor numai dragoste sau sex!