| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care eu o relatie lunga(aprox 3 ani) cu o persoana iar apoi se cearta si dau cu picioru la tot spunand ca jura sa numai fie impreuna. ii credeti? sau ce parere aveti de acele persoane? fundita

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

3 ani e o perioada extrem de lunga. Daca dai cu sutul unei relatii atat de lungi din motivul asta pueril inseamna ca nici macar nu a fost vorba despre iubire.Toata lumea se mai cearta cu prietenul/prietena dar nu se desparte dintr-o prostie.As incerca sa salvez relatia dar daca chiar nu se poate m-as da la o parte

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se intampla, sunt oameni care se despart dupa 25 de ani impreuna. De obicei hotararea nu se ia brusc, relatia agonizeaza o vreme, certuri, prostii, pentru ca apoi unuia dintre parteneri sa-i vina ideea de a pune punct. Daca o persoana este nefericita in relatie, nu pote sa ramana in ea doar fiindca dureaza de 3 ani.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Se strica si casnicii mai lungi, dar'mite o relatie de 3 ani.Sansele ca relatia sa se fi stins sunt 50%!

| ATHOS a răspuns:

Uneori se intampla si dupa 20-30 de ani. Nu este cazul sa ne formam pareri. Pot sa fie amandoi oameni exceptionali! Nu toti oamenii sunt la fel, nu toate relatiile pot supravietui. Nu cred ca este cazul sa judecam.
Bafta!

| Miauti a răspuns:

Pai vezi tu cei care se cearta au inceput relatia de tineri. Sa zicem ca incepi o relatie de la 16 ani pana la 20 te certisi se despart.
Aici intervine plitiseala. pur si simplu ambi se plitisesc unul fata de celalat.

Daia cel mai bine o relatie tr sa plece de la 20 in sus iar minim la 25 se poate casatori.

Oricum orice relatie la sub 20 nu va rezista iar sansele de a rezista este 2%

| Dienuka a răspuns:

Depinde foarte mult de cat de implicata a fost in relatie persoana care a spus acest lucru. Mai conteaza si ce s-a intamplat de a dat cu piciorul, cat de grav este motivul. Este posibil. Mai este posibil si sa fie spuse vorbe aiurea cand esti extrem de nervos. Acele persoane care au asemenea iesiri (indiferent de motive) sunt in general colerice (au manifestari impulsive si greu de controlat).

| TiMan a răspuns:

Draga, cunosc oameni care s-au despartit dupa o saptamana... 3 ani e o perioada lunga.Nu pot sti ce a fost intre voi, dar daca nu mai erai tu/era el fericit, de ce ar continua? El ar i devenit distant fata de ine, rece, nepasator si te-ar fi ranit mult mai mult. Asa a is s-o termine repede fara alte problemewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita si eu am patit-o dupa 6 ani. motivul?:doar ne simtim bine impreuna si nu mai simtim nimic.pe undeva e real ca dupa niste ani nu mai e chiar la fel dar se poate... daca iubesti cu adevarat.TOT TIMPUL INTR-O RELATIE UNUL IUBESTE MAI MULT SI DESIGUR ACELA ARE DE SUFERIT! BAFTA IN CONTINUARE!