| ROCIO a întrebat:

Ce parere aveti despre o persoana care jura ca te iubeste dar mereu te face sa suferi?

Răspuns Câştigător
| ExistaMosCraciun a răspuns:

O persoana are asupra noastra exact puterea pe care noi insine i-o dam, asa ca, sorry, dar problema e la tine. Ai liber la "stupid" si "nefolositor"!

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ori urmareste ceva ori nu prea stie cum sa isi arate dragostea. Poate a suferit din cauza sinceritatii si de asta e mai dur. Trebuie sa vorbesti cu el pe tema asta. Trebuie sa va puneti de acord. El sa stie ce simti si tu sa stii ce simte el. Altfel nu va dura prea mult si frustrarea va rabufni sub forma de vorbe grele. O relatie presupune in primul rand incredere si siguranta ca partenerului chiar ii pasa de ce gandesti si ce simti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o persoană parșivă care nu știe să se respecte în primul rând pe ea dar pe alții!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Te iubeste pe tine dar mai mult se iubeste pe sine. Ma gandesc ca ar trebui sa-ti cauti pe cineva care pune in relatie tot atata cat pui si tu. Si sa nu-L uiti nici pe Domnul, numai alaturi de El o relatie poate dura.
Domnul sa fie cu tine.

| cristi202 a răspuns:

Multi, prea multi oameni doar vorbesc... E usor sa vorbesti, mai greu sa dovedesti.

| Razvan a răspuns:

Oricum pe parcursul relatiei te va face sa suferi, intentionat sau nu. Tu trebuie sa stii daca e cazul sa il ierti sau sa mergi mai departe

| Alexandru a răspuns:

Se joaca cu cuvintele si nimic altceva."A jura " presupune cuvinte(aruncate in vant de cele mai multe ori).
"A face fericit" sau "a face sa suferi" presupune fapte (in marea lor majoritate).
Ori, mai bine spune o persoana ca ii sunt indiferent, chiar agasant uneori, si de fapt imi demonstreaza contrariul: simt ca ii pasa de mine, ma respecta, tine la mine, ar face orice pentru mine.
"Jura? " nuuuuu. Da bine in fondul sonor al interlocutorului si are rolul de a-l impresiona pe acesta si de a-l face sa creada intru -totul in acel juramant, care, de cele mai multe ori are valoare mai mica chiar si decat cuvintele obisnuite, deloc iesite din comun.
Fapte, nu vorbe! Ca de vorbe nimeni nu duce lipsa.Atat primite cat si date mai departe...

| Georgiana2905 a răspuns:

Daca iubesti mai lasi de la tine dar cand se umple paharul incepi sa iti pui atatea semne de intrebare si sa te tot intrebi de ce ai fost asa naiva? multora li s-a intamplat si multi au gresit din nou. Multe faci cand iubesti. Iti calci pe multe dar mereu inveti si asa devi mai puternic si pe viitor vei stii sa alegi corect si sa culegi ce e mai bun. pe aceste persoane ajungi sa le urasti si posibil sa ajungi sa te urasti si pe tine pentru naivitatea de care ai dat dovada.

| ania a răspuns:

Faptele vorbesc mai puternic decat cuvintele.

| NeverTheLess a răspuns:

Nu stiu, dar parerea mea e ca ori minte, ori te iubeste in felul sau si nu stie sa o arate. Atunci cand iubesti te sacrifici pentru persoana iubita si preferi sa suferi tu in locul ei. Ideea e ca interese sunt peste tot si uneori niste cuvinte spuse la 'nimereala de cineva ajung sa insemne foarte mult pentru noi. Pacat ca pentru acel cineva sunt doar vorbe spuse in vant.

| Rukhsandra a răspuns:

O persoana care te iubeste nu te face sa suferi big grin

| Kidutsa a răspuns:

Te iubeste dar nu stie sa te pretuiascahappy

| Nimeni_7600 a răspuns:

Fapte nu cuvintewinking

| DenY_6528 a răspuns:

Daca te face sa suferi inseamna ca nu te iubeste indeajuns. daca te`ar iubi ar face sa te simti in al 9 cer. Dar majoritatea asa sunt.winking

| Cristi_2562 a răspuns:

Proasta happy