| loredana_4897 a întrebat:

Ce parere aveti de ob pentru. virgine?

Răspuns Câştigător
| RebecaBaa a răspuns:

Buna loredana, eu am 14 ani, sunt virgina, si am folosit chiar de la primele dati (cand mi-a venit menstruatia), normale, nu mini, si ma simt foarte bine cu ele, sunt comode, nu te patezi, am folosit chiar si la piscina. Insa ai grija sa le chimbi la timp, caci poti face infectii daca le tii prea mult. Sincer eu zic sa incerci, daca nu iti e bine, nu mai folosi. succes :*!

9 răspunsuri:
| dyyva a răspuns:

Sunt ok. si sunt mai sigure decat cele externe

| nekokami a răspuns:

Practic invizibile, te poti imbraca cu ce vrei si te simti mult mai curata decat cu always.Doar sa ai grija sa le schimbi la timp si sa cumperi cele care crezi ca ti se potrivesc.(cele mini le poti folosi chiar daca esti virgina, doar ai grija sa nu le introduci prea mult)

| lilstar a răspuns:

Cat am fost virgina nu am folosit din teama si iti recomand acelasi lucru. Acum le folosesc si sunt foarte bune.

| Dreamz a răspuns:

NU. sa nu folosesti niciodata ob daca nu esti casatorita. e o mare prostie. aia e doar pentru femeile casatorite care fac foarte mult sex. daca esti virgina, chiar nu ai de ce.winking

| aleSsiax a răspuns:

Mai bine nuwinking

| LeaGacy a răspuns:

Mda eu zic sa nu folosesti iar daca te iei dupa laur un ajungi nici pana la colț iti zi euwinking

| ank99 a răspuns:

Buna,loredana. nu cred ca este o idee buna sa incerci od daca esti virgina, eu am primit acest sfat de la medicul meu de familie. poti sa vorbesti despre asta cu mama ta(daca nu iti este rusine).Dar eu te sfatuiesc sa nu incerci. sper ca ti-am fost de folos.Bye

| Laur_7277 a răspuns:

Nu o sa mai ai copii normali o sa aiba 3 maini+ ca o sa iti sparga kizda

| Ioana_7944 a răspuns:

Buna Loredana, sfatul meu ar fi sa nu folosesti ob-uri pentru ca nu sunt deloc igienice, nu are nici o legatura cu faptul ca esti virgina, dar sa te trezesti de acum cu posibile infectii vaginale nu are niciun rost. Citeste pe net, pe healthy by kudika tot ce tine de infectii, cum le poti face si vei vedea ca folosirea ob-urilor este o cauza a infectiilor vaginale. Sunt mai comode ce-i drept, dar cu ce pret platesti comoditatea. Cateva zile pe luna nu moare nimeni daca foloseste absorbante normale. Ob-urile se folosesc doar in cazuri de maxima necesitate (asa ar trebui), adica atunci cand mergi la strand, sau la plaja, sau cand vrei sa te imbraci cu ceva care nu permite folosirea absorbantului. Nu trebuie sa se transforme intr-un obicei. Eu sincer folosesc in zilele cand am menstruatia foarte abundenta cand chiar absorbantele nu mai fac fata si nu vreau sa ma patez, dar doar daca am nevoie neaparata. Acesta este sfatul meu, decizia iti apartine. Bafta!