| Elena1234456 a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile gen "prieteni cu beneficii"?

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Daca unul din cei doi se ataseaza, indragosteste de celalalt atunci incepe distractia..hmm

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi daca este cu beneficii, mai este prietenia adevarata?

| Oana92 a răspuns:

Parerea mea e ca in situatii de genul asta macar unul dintre cei 2 are sentimente foarte puternice pe care nu vrea sa le recunoasca/arate.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ar putea fi inteleasa ca o relatie in care fiecare are cate ceva de castigat de pe urma celuilalt.Numai ca nu are ce sa caute acolo cuvantul,, prieteni,,.

| Cristiann25 a răspuns:

Sunt de acord DOAR cu relatiile in care exista iubire, incredere, intelegere si nu relatiile din interes indiferent din ce parte(baiat/fata) Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu sunt de acord cu acest tip de relaţii.
O relaţie adevărată se bazează pe sinceritate, respect, iubire, înţelegere, nu interes!
Te pup!

| 26Geo a răspuns:

Draga e1xtz,e prietenie cu beneficii, nu e dragoste! ceea ce zici tu e cu totul altceva.Prietenia cu beneficii inseamna ca fata,sa renunte la personalitatea ei, felul ei, inocenta ei, tot ceea ce o defineste pe ea ca persoana unica, pentru a se aventura intr-o astfel de relatie.Ca sa fiu mai clar,dau un exemplu:una si unu,prieteni buni de n ani,ajung sa faca sex de placere cu acel prieten,fara a avea un contact de natura sentimentala,doar sex,sau ceea ce fac "verii" nostri blanosi,sex cu mai multi parteneri,doar pentru imperechere, in cazul nostru, sa ne simtim apreciati, sa stim ca cineva ne doreste si am face orice pentru asta, dar intrebarea e...chiar merita in final?

Răspuns utilizator avertizat
| ORDKEO a răspuns:

Mai exact (femeie care iese cu oricine, in special cu "prietenii")iar el un pampalau, dezgustator.

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Hmm, eu sunt de parere ca o asemnea "relatie" e ok, atata timp cat o faci doar pentru distractie! Insa tine minte, o sa aiba repercursiuni, deoarece lumea te va judeca! Bafta

| SyndicateW a răspuns:

Atata va cacati pe voi cu filmu alalaughingrolling on the floor
Ce vezi in filme e doar fictiune.