| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de un cuplu in care ambii au mai putin de 1.60? Vi s-ar parea ridicol? De obicei fetele vor baieti inalti, putine se uita la cei mici.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu mi se pare ridicol un cuplu in care ambii au peste 1. 80, de ce mi s-ar parea ridicol unul in care au sub 1. 60? E vorba doar de inaltime, asta nu face o persoana ridicola sau nu.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Dar daca fata sau baiatul il place asa cum e, e in ok.Nu trebuie sa fim atat de superficiali, si eu sunt cu cei mai inalti dar se intampla sati pare rau ca e atat de scund.

| MaRRiaN a răspuns:

Atata timp cat ambii au aceeasi inaltime sau fata este mai scunda ca baiatul, mi se pare totul absolut normal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu un astfel de cuplu, pe ea o cheama Alice Barb si pe el George Ivascu. Ea a terminat vreo 3 facultatti, ultimele doua fiind actorie si regie teatru iar el actorie si acum e ditamai profesorul la ATF in Bucuresti.Cand ii vezi prima oara par caraghiosi un pic, pretiosi, educati, rafinati, cu inalte pretentii dar...pan` la clanta. Daca stai de vorba cu ei vei vedea cata viata pot avea, si nu iti permiti sa mai judeci cantitativ, ci clar e vorba de a filtra doar prin prisma calitatii.

| Lory90 a răspuns:

Daca este iubire nimic nu mai conteaza.