| MamaOmida69 a întrebat:

Ce parere aveti de virginitatea(fetei) pana in noaptea nuntii? thinking

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Virginitatea este o virtute, din pacate pentru foarte putini oameni care stiu ca o relatie adevarata nu trebuie sa se bazeze pe sex, ci pe principii si respect reciproc. Eu sunt baiat si sunt pentru virginitatea fetei la casatorie. Imi place cand vad atatea si atatia care se simt extraordinari daca nu facut-o de mici si ii desconsidera pe cei care inca nu au renuntat sa mai fie virgini, dar nu stiu sa scrie corect, sa ia bacul macar cu nota minima si altele care ar trebui de fapt sa fie firesti la varsta lor.
Iar tu sa nu iti incepi viata sexuala doar pentru ca vezi atatea pareri pro viata sexuala devreme! Sunt multi care gandesc asa si apoi regreta enorm.
Asta este parerea mea!

22 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

O imbecilitate romaneasca.

| Paula007 a răspuns:

Adica, daca ma casatoresc cu cineva, singurul lucru pe care il am de oferit este virginitatea mea? pai, ce il impiedica pe el atunci, a 2-a zi, sa mi ceara divortul? deja nu mai sunt virgina.nu mai am nimic in plus de oferit, cam asta sugerezi tu phbbbbt

| ThePunisher a răspuns:

In principiu nu e ceva rau. Daca fata nu a intretinut niciun fel de relatii sexuale, e clar ca riscul de a lua boli cu transmitere sexuala este inexistent. Totusi, pe vremuri oamenii nu stateau prea mult impreuna, inainte de a se casatori. Dupa cateva luni, se casatoreau si gata. Acum, dupa un an sau mai multi decide un cuplu sa oficializeze relatia. Deci e cam greu sa stai intr-o relatie de cativa ani fara sa treci la nivelul asta. Sunt inca fete care vor sa se pastreze pentru noaptea nuntii. Nu e nici o calitate, nici un defect. Daca eu cunosc femeia visurilor, si ea s-a daruit altuia din iubire, ce sa fac? Sa ma despart de ea pentru un himen? Nu are sens... E o chestie de principiu, fiecare are conceptiile lui despre viata.

| cupcake02 a răspuns:

De moda veche si inutila. Cine te iubeste te iubeste si virgina si nevirgina happy

| Ofiintă a răspuns:

Deah
Asta de pe vremea bunicii
Cu siguranta n-o s-o practic!

| Ale14me a răspuns:

E un lucru foarte frumos dupa parerea mea deoarece rar intalnesti asa ceva cel putin in zilele noastre mai deloc si ce e rar e si pretios; virginitatea unei fete este lucrul cel mai de pret pe care ea il are si cred ca ar trebui sa renunte la ea numai pentru o persoana pe care sa o iubeasca si sa fie iubita de aceasta sufient de mult incat sa se casatoreasca de ce pana la urma daca tot se casatoresc sa o faca dupa nunta.

| Bob a răspuns:

E de domeniul trecutului. In ziua de azi, daca vrei sa mai gasesti virgine 100%, cauta fete de clasa a patra (unele chiar si a cincea)winking

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai acum se intalneste f rar o fata virginalaughingrolling on the floor, cea ce nu e prea bine, neah.Dar eu am o parere buna despre asta dar.straight face

| Deealovestpu a răspuns:

Ca ce chestie? Crezi ca el e virgin pana atunci? eu ii ofer lui virtutea mea, da el ce-mi ofera? un istoric de 206 pizdutze in urma? nu merita niciunu, deorece daca te vei desparti de el isi va lasa amprenta si mai adanc pentru ca i-ai dat odata cu virtutea si iubirea ta, fiind primul barbat al tau. P.S. imi place poza ta de Profil! breaking dawn=p~

| MamaOmida69 explică:

Bine. sa nu intelegi ca vreau sa practic. vreau doar o parere laughing

| Lonelygirl a răspuns:

Merita sa imbrace rochia alba de mireasa happy

| MisterAnswer a răspuns:

Treaba asta cu virginitatea este foarte importanta in viata religioasa.o sa aflii mai tarziu. mult mai tarziu!

| jojo_2491 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!

| Lulu44 a răspuns:

Eu sunt de acord... Si este un studiu, cica e demonstrat ca cei care fac sex pentru prima data dupa nunta, se vor intelege mai bine si nu se vor desparti, pe cand celelalte tipuri de cupluri (care si-au inceput viata sexuala inainte de a se casatori) - 2 din 3 se despart. Si eu consider ca e adevarat. ce rost mai are nunta cand stii totul despre partener.si nu mai ai nimic de oferit...

| MiHaI a răspuns:

Pana la nunta de agint trebuie sa astepti

| LoveChocolate10 a răspuns:

Virginitatea este cea mai mare comoara a unei femei.O sa incerc sa ma pastrez virgina pana in noaptea nuntii dar nu stiu daca o sa reusesc.

| nIMic_3176 a răspuns:

Dar de ce asa de devreme? Sa asteptam pana la menopauza mai bine!

| jakkk a răspuns:

ASA TREBUIE. sa nu te fugaresti cu cine apuci, cu cine crezi"ca il iubesti"apoi te lasa... oricum orice are un pretbatting eyelashes

| LolNope a răspuns:

Sincer,mi se pare romantic.

Nu inseamna ca o sa o practic neaprat, dar daca nu e sa se intample pana atunci, nu o sa se intample.

| bogdan14_5722 a răspuns:

Prostie pura, daca te mariti la 50 de ani?

| AmantaLuiSatan a răspuns:

Te'a pus bunica sa intrebi daca mai exista asa ceva? ii de domeniul trecutuluirolling on the floor. acum la moda e ca fata sa nu mai fie virgina.se duce dracul ginerica o ia la sanatoasa pana reuseste sa dezvirgineze ceva laughing oricum.nu sunt de acord. vreau ca fata mea sa si-o puna la 10 ani big grin

| Sylvya_2369 a răspuns:

Foarte demodat, dar cine reuseste bravo ei!batting eyelashes