| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt mai de moda veche si am de gând sa rămân virgina pana in noaptea nuntii. happy Ce parere aveti? happy

39 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca tu asa consideri ca este mai bine pentru tine, pentru relatia voatra, este foarte bine. Consider ca e neimportanta parerea noastra. Nu trebuie sa iti schimbi gandirea si felul de a fi. Fiecare persoana este diferita si e ok sa fie asa.

| ROB3RT89 a răspuns:

Doar atat? Pana mori ce are?!

| RAY a răspuns:

Bravo,intr o epoca unde curvia, orgia, prostia sunt promovate tu esti o minoritate de oamenii care inca se pot numi oamenii nu gunaoie umane,spun uni ca trebuie sa curvaresti de mica pai ce o sa aleaga de tine obiect sexual si atat,femeile trebuie sa fie independente fata de barbati,ma bucur ca crezi asta, daca eu daca as fi femeie in viata mea nu as sta cu un barbat, creatura mai meschina, perversa, ipocrita nu exista pe fata pamantului

| Holiday a răspuns:

Din ciclul:
"Eu vreau sa raman virgina toata viata pentru a fi un exemplu pentru copiii mei."

| sofisis a răspuns:

Mai, e alegerea ta. Dar sa stii ca exista si riscuri:
1. Nu te potrivesti cu partenerul la pat
2. Partenerul are probleme sexuale
3. Va veni o vreme cand vei incepe sa fii curioasa in legatura cu altii
4. Daca te mariti la 40 si stai virgina pana la 40 o sa ai mari probleme hormonale. E valabil si pentru o varsta mai mica.
5. Asta nu va conta decat pentru tine si poate la inceput pentru partener. Dar sa nu te gandesti ca iti ofera vreo garantie asupra fidelitatii partenerului sau asupra duratei casniciei.

| h3r a răspuns:

Esti nesigura, de simti sa impartasesti?

| alina2k18 a răspuns:

Si cine crezi ca te va aprecia?
Pe bune?
In ce secol traiesti? Vezi ca poti avea tot felul de probleme de asemenea daca stai fara contact sexual pana la vreo 25 ani, nu e sanatos oricum, poti intreba si un ginecologwinking
Toti barbatii vor femei perverse, kinky, deschise in pat, inventive etc, nu am auzit vreunul sa vrea virgina laughing corecta din aia cinstitawinking
PS: Am mai auzit de unele virgine dar erau rupte in alte partiwinking

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Probleme cã este virginã? Mai multe probleme are daca are multe contacte sexuale, si nu vorbind doar de bolile cu transmitere sexualã.
Poate sã fie bisexualã, si sã fie mai intimã cu fete in acel timp.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca le are cu 1 partener nu cu 10 in acelasi timp nu vad asa multe probleme bosswinking

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru Robert7):

Mmmm, mi-ai dat-o bine sefu meuwinking laughing
Dar, dupa cum am mai zis p-acilisea, eu ma simt bine singura, deocamdata, ce-mi fac eu cu mana nu-mi face nimeni cu p.awinking
Fata asta a zis ca e virgina [ eu nu mai sunt de foarte mult timp laughing ], eu i-am spus ca e nu e ok pentru organism si in general pentru viata, respectiv casatorie, un barbat il mai tii si cu zdipawinking si ea daca nu stie cum sta treaba prevad divort dupa 3 lunisoare de la casatorie.
EVident, daca domnisoara are sub 20 anisori e okwinking inca laughing sa stea virginawinking credeam ca are 20-25laughing

| anonim_4396 explică (pentru Robert7):

A invatat cu propria ei maciuca.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa te intreb si pe tinewinking
Ce te face sa crezi ca sunt barbat?
Esti al N de imi spune asta aiciwinking

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Nu am mai vãzut fete cu o asemenea ironie, daca esti fatã bravo tie. Dar Oricum nu ai toate tiglele pe casãwinking

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu am toate tiglele pe casawinking sunt un pic plecatawinking de aiawinking
Da, fata sunt 100%.

| alina2k18 a răspuns (pentru nimportequi):

Mda, ce m-ai prins de stii tu cewinking
iti dai seama ce incurajez si nu mai pot de focu eiwinking ia intreab-o daca i-am dat vreun mesajwinking
I-am si explicat in detaliu de ce ar trebui sa isi inceapa viata sexuala dar ce sa intelegi tuwinking
PS: Vezi ca eu nu te-am jignitwinking
PS1: Tine aproape, o facem ca la carte laughing

| TheSinneʀ a răspuns (pentru alina2k18):

@virginicavacagrasa, banat de n ori.

| alina2k18 a răspuns (pentru TheSinneʀ):

Nu stiu cine e ala. E primul meu cont pe TPU.

| Emma30555 a răspuns:

Ar fi bine dacă asta ar garanta ca vom avea o relație fericita, am face toți la fel dar în viata nu exista garanții, mereu ne asumam riscuri!

| HazelEyes77 a răspuns:

Bravo tie nu i rau deloc... oricum e decizia ta ce faci cu corpul tau.

| Elena9328 a răspuns:

Și eu până mor happy

| Pool77 a răspuns:

Ramai, dar nu mi se pare ceva wow.
Pana la urma, nu vad o problema daca te *** cu prietenul cu care ai fost impreuna peste 6-7 luni, e ceva normal si acceptabil.
Cat timp n-o dai intr-un mod de curva, e ok.
Aaaa, si sa nu uitam.
Degeaba se zice ca sexul nu are rol important intr-o relatie, are. Si oricat de tare iubesti persoana respectiva, daca nu esti satisfacuta pe deplin de catre persoana de langa tine, probabil sa sari gardul.

| CleanHeart a răspuns:

O parere buna si eu am gandul asta cred ∆.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca este o idee foarte buna dar sa si gasesti un barbat sa vrea asta.Toti vor doar sex si se termina totul daca nu poti sa ii oferi asta.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci poti sã gãsesti pe cineva mai repede, ai grijã cu cine te incurci deoarece multi baieti sunt perversi, nu le da sperante aiurea deoarece dupã o sa ajungi sã zici "nu mã viola, cã imi place"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Did you know?
Te poti dezvirgina si fara sa anunti.
Aici nu este aeroport.

| Romanul86 a răspuns:

Veți evita sa fiți dezamăgită astfel de băieții ușuratici, veți evita bolile sexuale. Un baiat care vă va iubii vă va aștepta oricât.

| Petrovic a răspuns:

Foarte bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Cumvreu a răspuns:

Bravo felicitări așa este cel mai bine

| NikFlorian a răspuns:

Foarte bine, gandesti deoarece ii foarte folositor mai ales ca noaptea nuntii a fost lasata de Dumnezeu ca patima dintre cei casatoriti sa se infraneze, de aceea daca o fata se culca inainte de naoptea nuntii, ea a pacatuit si a curvit putin, ceea ce nu este placut inaintea lui Dumnezeu chiar daca sunt oamenii care sunt in opozitie fata de ceea ce crezi tu si eu legat de aceasta tema si daca ei ar fi majoritari, tot nu m-as lua dupa ei si mi-as pastra cu sfintenie convingerea pe care o am despre aceasta tema.

| tudorhit a răspuns:

Una foarte buna. Te felicit!

| Alex1992buc a răspuns:

Esti proasta

| DiannaManole a răspuns:

Buna!
Cum spuneau si ceilalti, nu conteaza ce spun altii. Mereu vei gasi pareri diverse, ei vorbesc din punctul lor de vedere cum este mai bine pentru ei, insa tu daca te simti bine cu decizile pe care le ei, inseamna ca asa trebuia sa faci. Unii fac sex de curiozitate, unii se afla sub influenta bauturii, unii de kinki, etc iar altii o fac pentru persoana iubita din dragosete fara constrangeri si aici sunt si eu de acord. Acum depinde... daca te mariti la 30 si sa spunem ai 20, nimeni nu asteapta atata laughing

| AllexxGrigoras a răspuns:

E o decizie foarte buna ramai asa cum ti-ai propus si nu mai asculta ce prostii spin altii, ca in lumea de azi daca nu faci ce fac restul esti marginalizat. Bafta

| QQanswer a răspuns:

Eu zic ca mai ai pana la nunta si o sa faci sex pe saturate pana atunci. Wake up, nevoia fiziologica isi va spune cuvantul mai devreme decat crezi. Succes oricum