| VariantaVerde a întrebat:

Ce parere aveti despre acesti vesnic conflict: manelistii-rapperi, rockeri si restul?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adorable a răspuns:

Consider ca este un lucru stupid deoarece nu un gen de muzica face un om sa fie om. Fiecare persoana are dreptul sa asculte ce gen de muzica ii place, cel putin ar trebui. Manelistii sunt tiganii, care nu au foarte multa carte, deci este logic sa critice si sa injure caci sunt analfabeti si nu detin foarte multe informatii. Rockerii si rapperii urasc manelistii pentru ca atunci cand pronunta manele, gandul li se duce la neputinta, analfabetism, penibilitate si tot asa.
Cred ca toti oamenii ar trebui sa fie egali indiferent de ce muzica asculta!

| Tania a răspuns:

Va ramane vesnic.

| NoChanceForUs a răspuns:

Pai.gusturile nu se discuta.Conflictul apare cand nu se respecta regula asta.

| s3xy0girl20 a răspuns:

Nu mi se pare corect deoarece fiecare are gusturile lui muzicale ce credeti daca rockerii le-ar interzice manelistilor sa asculte manele, ei ar accepta? sau invers? nu cred ca voua v-ar placea sa vi se intample asta si ce daca le plac manelele asta e gustul lor si ce daca le place rocku asta e gustul lor nu trebuie sa judeci lumea pentru ca asculta alt gen de muzica decat tine as vrea sa se termine odata etichetarea cu,, cocalars i pitzi" pentru ca e ridicol

| AndreiP98 a răspuns:

E un conflict? Io nu stiam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ascult in special manele rap si house. manelele st criticate mai mereu. eu urasc oamenii care le critica si sincer i-as tortura sa inteleaga o data ca trebuie sa isi vada de urechile lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu. Cum a mai zis cineva, e un conflict intre inteligenta si mediocritate, intre arta si scalambaieturi si maimutareli, intre a fi roman, decent, curat, educat, si a fi manelist (ca sa nu zic...t*i*g*a*n) nespalat, needucat, urat ca noaptea, cu creierul simplu si neevoluat, fara capacitatea de a intelege dincolo de niste concepte simple si fundamentale - bani, dusmani, femei. E un conflict generat de faptul ca atunci cand ceva iti provoaca greata, reactionezi. Si sper din tot sufletul ca pe viitor sa fie interzise manelele si ascultarea lor in public amendata drastic.

| emmaemilia a răspuns:

Motivul ca viata e frumoasa

| jonny_2743 a răspuns:

Rappul sau hip-hop-ul e un stil de viata in schimb la alte genuri de muzica nu.
Desigur exista si rapperi falsi care canta ce nu traiesc, dar rapul e viata mai ales rappul underground.
Ascultati si voi o piesa care este a mea: http://www.youtube.com/watch?v=WJSNKLi6mWg

| mODIN a răspuns (pentru jonny_2743):

Tu gandesti? rapul e numa despre femei bani si droguri.nu reflecta nici greutatiile vietii, nici iubirea, nici nimic.Ok iti trebuie ceva talent sa faci cateva versuri sa rimeze pe o melodie repetitiva, dar nici nu se poare compara cu rockul