| AdaIoana18 a întrebat:

Ce parere aveti despre manelistii din Romania?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Manelele constituie un stil de muzica ce isi are originea in muzica turceasca si greceasca. Sunt manelisti care merita sa faca parte din industria muzicala si unii pe care nu ii suport si ma mir ca nu si -au pus intrebarea fundamentala ( Eu chiar am talent sau o ard la misto? ). Ascult manele dar nu sunt fan al genului muzical.

| Razvan a răspuns:

Ce Guta?
Ce Salam?
Adevaratul rege al manelelor e Patrut Copilul de Platinalaughing

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tipi cu scaun la cap. Fura legal, modifica, lalaie, urla, si scot bani pentru care noi am munci pe branci.

| User a răspuns:

Foarte buna. mie-mi place romeo, petrica americanu si fernando. Tie care-ti plac?batting eyelashes

| User a răspuns:

@adiutza rolling on the floor doar astia?

| miauu a răspuns:

Nu sunt manelista
dar bravo lor
cum sunt rockarii asa sunt si manelistii...fiecare asculta ce-l caracterizeaza
n-am nimic impotriva lor

| Casiana a răspuns:

Sunt manelisti si in alta tara?confused

| dadaaaaa a răspuns:

Si mie imi plac dar nu sunt innebunita dupa ele.

| AdaIoana18 explică:

Mie imi place Adrian Minune, Florin Salam, Nicolae Guta, Denisa, Jean D. L. Craiova, Roxana Printesa Ardealului, Mr Juve, Babi Minune, Nicoleta Guta etc.

| AdaIoana18 explică:

Mai sunt multi manelisti care imi plac nu mai ca nu i-am descris pe toti.

| moftuliki a răspuns:

Mie imi place cum canta, nu ii judek pentru ca toti suntem oameni happy

| Ea.e. a răspuns:

OAMENI INCULTI.
Analfabeti.
Se imbraca la costum sa se dea drept "destepti"
Au freza de cocalari
Sunt cocalari
Urla ca prostii in melodii
Tot timpu sunt frustrati
Dau din cur mereu
Ranjesc tot timpul
Dau dovada de prostie in fiecare an, luna, saptamana, zi, ora, minut, secunda.
Si cu asta am incheiat

IDEM PAUL27 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceea nu este muzica, o combinatie de orientala cu usoara si cu multe alte ingrediente care nu au frecventa care-mi place, nu imi plac mai ales ca sunt cantate de si in locuri pe care nu le frecventez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica de prost gust, cantata intr-un stil barbaric, grotesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici barbarii nu erau atat de prosti pe cat sunt cocalari zilelor de astazi care asculta asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offff! Cu ei n-am nimic, dar cei care asculta asa ceva, sunt prea,, fara neuroni``. Dovada clara, care este cunoscute pe site, : tu! Paul facuse o gluma, zicand ca ii plac romeo si fernando, vrand sa arate ce fel de,, cantareti`` sunt manelistii. Dar tu, ai crezut cele spuse, si nu ar fi fost nimic in neregula cu muzica pe care o asculti, dar dupa cum i-ai raspuns lui Paul, nu merita sa iti mai explic.
Si ca sa nu zici ca sunt rasista, cunosc oameni cu cap care asculta manele, si nu am nimic cu ei. Dar este mare pacat sa vezi ca fanii acetor,, cantareti`` sunt niste inculti si le strica,, iamginea``winking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rockerii dau din cap, manelistii dau si ei din ce gandesc-din cur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma abtin :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac ceva pe manele...

bleah... le urasc

| crystynutza a răspuns:

Sunt cei mai tarii.asa ca nu mai comentati aiurea invidiosilor huaaaaaa