| tigersss a întrebat:

Ce parere aveti despre amante?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt un rau necesar.
Fara ele,oamenii fericiti ar fi mai putini.
Acum, depinde ce fel de amante sunt, bune sau foarte bune.Amante rele nu exista.
Amanta buna va spera si va cere sa ia locul sotiei.Are toate sansele sa fie parasita intr-un timp relativ scurt...
Amanta foarte buna,va spera doar la asta sau isi va accepta, pur si simplu, soarta de amanta.Sunt cele care barbatul le poate pastra o viata,delectandu-se cu o casnicie paralela din care trage numai foloasele,nu si ponoasele.
Imi pare rau de fiecare femeie care devine amanta unui barbat insurat,are o parte de o viata amara,plina de asteptare si chin,chiar daca bucuria si fericirea pe care le va simti sunt enorme,nu pot suplini durerea de a fi, de fapt, singure. Femei fara duminici...
Exista o melodie greceasca in care refrenul spune ca nu exista fericire care sa se imparta la trei...
Ascult-o:
http://www.youtube.com/watch?v=FvZP56ZnB5I

| Zenithf a răspuns:

Eu am pareri impartite.hee hee
Oricum, nu am avut niciodata si probabil nici nu o sa am, ca sunt fideluta (taietel). Sau poate ca sunt prea mototol, sau prea comod, sau prea fricos pentru complicatii. thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Alec a răspuns:

Eu am avut o prietena foarte buna cu care faceam doar sex. Fara apeluri stupide in miezul noptii sa ii spun somn usor, fara gelozii sau intalniri zilnice. O perioada ea a avut prieten dar continua sa faca asta cu mine. Deci, ce parere am? Cat timp te simti bine langa cineva, de ce nu?

| Alec a răspuns:

Amantele nu exista doar pentru ca barbatii nu sunt satisfacuti in pat. Poate ca unii s-au saturat de "interogatoriile" de acasa si vor si ei o sa se simta bine (nu doar sexual). Cred ca o casnicie poate fi foarte obositoare, munca-acasa-certuri, majoritatea nici nu fac sex foarte des, e adevarat...

| Ellliii a răspuns:

Parerea mea ar fi ca ar trebui (daca ai amanta) sa renunti ori la sotie/iubita ori la amanta...Pe care o iubesti tu mai mult si cu care simti nevoia sa stai. Pentru ca odata si odata tot te va prinde una (sotie/iubita sau amanta) si vei avea mult de suferit!

| ciprox a răspuns:

Nu este ceva corect, cand ai o familie sa mai fii si locul de refugiu al unui barbat cand aii vine cheful sa vina si sa asi bata joc de tine, si bajocorand propria nevasta, nu sunt de acord