| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre asa zisii acuzati de viol, unele femei au facut acuzatii si dupa 20 de ani de la viol.

https://www.youtube.com/watch?v=bYH992ynhdU
https://www.youtube.com/watch?v=ZP2syWS-2M0
https://www.youtube.com/watch?v=e2zQAnIpdvs

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Asa si cu una care l-a acuzat pe Ronaldo ca a violat-o, iar in realitate ei au facut sex de comun acord, proasta aia l-a acuzat dupa ceva ani, l-a bagat pe Ronaldo aiurea in proces,, scapa fiind nevinovat.

| Plato a răspuns:

Un viol e foarte greu de demonstrat. Justitia tinde sa dea dreptate mereu femeilor in cazuri de viol, ceea ce e imbecil.

Un barbat a petrecut 6 luni in inchisoare pentru viol, iar dupa 6 luni femeia s-a simtit vinovata si a recunoscut ca a mintit. Femeia nu a patit absolut nimic pentru faptul ca a mintit, ceea ce e mai mult decat revoltator. Omul ala a pierdut 6 luni de viata pentru o zdreanta mizerabila care a scapat pur si simplu.

Daca intr-adevar e viol, e o fapta grava ce ar trebui pedepsita destul de sever. Dar eu nu as lua in considerare o acuzatie pentru un viol probabil de acum 20 de ani.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

In fapt a stat 5 ani, era un tanar fotbalist, ia distrus viata o tarfa mincinoasa, multe au scris dupa 10, 20 de ani despre violuri imaginare, e destul sa privesti o femeie ca e viol sau hartuire sexuala, e o adevarata nebunie in america, europa

| Endoryus a răspuns:

In SUA si UK e moda asta acum foarte in voga. De asta imi pare cu adevarat rau de alea care chiar sunt violate dar nu pot deschide gura din cauza la nimicurile astea care mint.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce parere sa am...
Ca este groaznic sa traiesti intr-o lume in care, barbat fiind, o femeie ( probabil din lipsa de atentie) te poate acuza (pe nedrept) de viol.

| OrdanKarris a răspuns:

Acuzatiile de viol fals sunt in trend la ora actuala in "lumea civilizata". Legislatia si instantele judecatoresti sustin cu tarie aceste acuzatii chiar si cu 20 de ani in urma, fara nevoie de "due process", fara a necesita probe.

Cautati pe google "Drumhead justice courts" si veti observa o asemanare cu modul in care se impartea dreptatea in evul mediu sau pe campul de lupta in cel de-al 2-lea razboi mondial. In "lumea cilivizata" divortul a devenit o afacere, violul o arma!