| yama a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii sensibili, timizi, care se indragostesc repede si plang cand sufera (dupa o despartire)?

78 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

As da orice sa am un astfel de prieten!happy

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Hahaha sunt foarte rari acesti baieti. Dar cine nimereste un astfel de baiat ar trebui sa il pretuiasca la adevarata lui valoare nu sa isi bata joc de el.

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

DA aici ai mare dreptate!

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Ma bucur ca in sfarsit cineva este de aceeasi parere cu mine.

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Daca nu te superi cati ani ai si esti baiat?

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Nu ca ar fi vreun secret sau ceva dar ti-am trimis "mesaj" cu raspunsul.

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Ahaaaa

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Ciudat nu?laughing

| andrey910 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Mda..prin "prieten"cred ca te-ai referit ca ai da orice sa ai un astfel de amic. Majoritatea tipului asta de baieti ajung sa fie doar "amicul unei fete" (adica nimic).

| BloodyBlade a răspuns (pentru andrey910):

NU! ma refeream la prieten in sens de iubit!

| yama explică (pentru andrey910):

Din pacate ai dreptate. Toate fetele/femeile vor un baiat/barbat sensibil care sa le asculte si blah blah blah. Dar niciodata nu vor mai mult decat sa fie "amici"

| andrey910 a răspuns (pentru yama):

Exact la asta m-am referit..toate zic ca vor un iubit de genul asta.dar nu vor ajunge nici macar sa se sarute, cel mai probabil ii va zice "hai mai bine sa fim doar prieteni" si nu vor mai vorbi niciodata.

| andrey910 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Daca tu spui...

| yama explică (pentru andrey910):

Exact...

| PsyhoWoman a răspuns (pentru yama):

Deci nu inseamna ca daca nu sunt asa de sensibili te jignesc sau isi bat joc de tine happy mie ce-i drept nu-mi plac momaile mi-ai cerut parerea..eu sunt sincera

| BloodyBlade a răspuns (pentru andrey910):

Ei bine dacva vrei sa stii eu am avut un iubit de genu asta si ma bucur enorm ca ne-am despartit(bineinteles din cauza mea)si sunt absolut sigura ca ne vom impaca deoarece sentimentele mele nu s-au schimbat fata de el si cred ca nici ale lui nu s-au schimbat desi a trecut aproape 1 an.Fii sigur ca te voi anunta exact in ziua in care ne vom impaca!happybig grin

| yama explică (pentru PsyhoWoman):

Si eu tot sincer ti-am raspuns.

| PsyhoWoman a răspuns (pentru yama):

happy aham.

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Mai bine il lasi in pace. Deoarece daca i-ai gresit o data, ii vei gresi si a doua oara. Chiar daca ar fi fericit ca ii esti alaturi. Nu il face sa sufere iar

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Hai ma pe bune? N-o sa mai fac greseala asta niciodata.Si in plus au intervenit si multe atunci...si m-am schimbat mult si sunt sigura c-o sa fim fericiti pana la urma!big grin ce-i cu pesimismul asta?

| KamyKaze666 a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Daca esti sensibil nu esti momaie si oameni sensibli te inteleg cel mai bine si cand ai probleme este bine sa ai o prietena sensibila (in cazul meu) :X

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Aaa si inca ceva:noi am ramas prieteni ai toata lumea stie ca nu exista aceasta,, prietenie" intre o fata si un baiat!

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Nu ma lua la misto. Eu incerc sa-ti deschid ochii. Ca stiu prin ce a trecut baiatul ala.
Nu cred ca cineva se poate schimba foarte mult intr-un an.
Si nu e pesimism. E realitate

| PsyhoWoman a răspuns (pentru KamyKaze666):

E normal sa fi sensibil doar cand e nevoie nu un criminal. v-am zis e doar parerea meaa! happy mie nu-mi plac si gata. apropo...big grin o lamabatting eyelashes?

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Adica ce vrei sa spui: ca eu nu-l iubesc?

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Exista. Proprie experienta laughing Sunt prieten cu o tipa de 4 ani si nu am facut nimic, nu avem sentimente de iubire unul fata de altul.

| andrey910 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Aha..deci recunosti ca ala nu e iubitul ideal.te bucuri enorm ca te-ai despartit..nu cred ca aveau ce sentimente sa se schimbe. Cum a spus si Antonia..nimanui nu ii plac "momaile" gandeste-te ca acel baiat "sensibil" e acel baiat din curtea scolii de care toti fac misto si nici o fata nu isi doreste sa fie cu el. Nu te mai mintii singura ca iti plac baietii sensibili.

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Nu am spus ca nu il iubesti. Am spus ca poate o sa ii gresesti iar, si o sa te desparti de el. El iar va suferi. Daca il iubesti nu il faci sa sufere

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Pai nu mai vreau sa-l fac sa sufere!crying

| BloodyBlade a răspuns (pentru andrey910):

Ai citit tu gresit! era o virgula acolobig grineci am avut un astfel de iubit si ma bucur enorm..., ca ne-am despartit(bineintelesc din cauza mea). Daca citeai in continuare iti dadeai seama da..nah

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Pai nu vreau sa-l mai fac sa sufere! asta spuneam! vreau sa fim fericiti asa cum eram inainte!happy

| BloodyBlade a răspuns (pentru andrey910):

Ai citit tu gresit! Era acolo si o virgula iar daca ai fi citit pana la sfarsit ti-ai fi dat seama de greseala:am avut un astfel de iubit si ma bucur enorm..., ca ne-am despartit bineinteles din cauza mea....etc etc.

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Stai sa ghicesc...asa ai spus si prima oara (cand erati intr-o relatie)

| andrey910 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Oricum.

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Uite...pc-ul meu e sub orice critica! nu-mi mai apar raspunsurile si nici intrebarile! nu stiu ce se intampla! fiti atenti ca nu scapati de mine pana nu ma fac inteleasa! mai discutam maine!

| yama explică (pentru BloodyBlade):

Nu e de la PC ca si la mine e la fel.

| BloodyBlade a răspuns (pentru andrey910):

Hahahaha mi-a revenit pc-ul si revin si eu! muahahaha! Deci sa revenim:ce oricum?

| andrey910 a răspuns (pentru BloodyBlade):

laughing

| andrey910 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Din moment ce a fost din cauza ta e clar ca nu il privesti ca un iubit ideal si ca vei gresii si a doua oara.

| BloodyBlade a răspuns (pentru yama):

Da mi-am dat seamarolling on the floor)))))dar oricum pc-ul meu are o gramada de virusirolling on the floor)

| KamyKaze666 a răspuns (pentru PsyhoWoman):

You know something **** (shut the *** up)
Tu crezi ca oricine e sensibil e emo?
Si emo nu vine de la eu ma tai cu lama
Emo vine de la emotinal
Iar aceia care se taie cu lama sunt retarzi
Emo nu sunt cei ce isi scurtezi venele
Emo sunt cei care au sentimente puternice
Si cei care sunt sentimentali nu sunt momai am un prienten care e sentimental si nu e momaie deloc
Si am spus chestiile astea findca ai zis vrei o lama straight face

| PsyhoWoman a răspuns (pentru KamyKaze666):

Sa fi emo e penal penal penal! happy sincerrr! ce dracu implicam atatea sentimente apoi ne sunt tradate si ne ca**m pe noi luni si ani ca vai ce distrus/a sunt intram in depresie si asteptam sa vina toti ioipuppy dog eyes cum mai esti? ai trecut peste? ia niste inghetata :-3 rolling on the floor))))))))))))))) jet jet jet :d

| KamyKaze666 a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Las-o moartawinking
idem TrollMaster

| Anndddra a răspuns (pentru BloodyBlade):

Ehhlaughing nu-i usor...al meu asa e si ma enerveaza cateodata

| BloodyBlade a răspuns (pentru KamyKaze666):

Da ai dreptate dar emo vine si de la emotiv!big grinma bucur ca gandeste cineva ca minebig grin

| GreatlyGeoy a răspuns (pentru BloodyBlade):

Credeam ca emo vine de la eu ma omor...mersi insa de varianta a doua care este mai frumoasa si pe care o s-o folosesc

| ClaudiuHeghes7 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Si eu m-as bucura sa am o fata care sa ma iubeasca sigh dar nu cred ca voi gasi pentru mine.

| ClaudiuHeghes7 a răspuns (pentru yama):

Asa e sigh suntem numai pentru a fi folositi crying

| ClaudiuHeghes7 a răspuns (pentru BloodyBlade):

Sunt baieti din aceea care fac orice pentru persoana iubita si sa nu fie asa de momai cum zic unii si se modeleaza cum vor acele fete si daca i-ati iubi v-as face fericite

| ZvT a răspuns:

Plângăcioşii nu pot fi numiţi bărbaţi ci băieţei.

| yama explică (pentru ZvT):

Nu neaparat. Daca un barbat plange dupa femeia care a iubit-o nu inseamna ca e baietel. Inseamna ca are sentimente, ca e uman. Nu e stereotipul din ziua de azi: "am ****-o si pe asta"

| LoveMadScience a răspuns:

Sunt pe cale de disparitie din pacate... daar speranta moare ultima!

| IMC90 a răspuns (pentru LoveMadScience):

Ba nu sunt, cauta bine in ''friendzone''
i-ati avut sub nas tot timpul, doar ca majoritatea n-ati fost in stare sa-i vedetiwinking

| D3iDEI a răspuns:

Poti fi sensibil, dar sa nu pici de prost, trebuie totusi sa ai tupeu ca altfel stai vreo ora sa-i daruiesti un sarut, iar ea se plictiseste si te paraseste...

| MarYan00 a răspuns:

Eu cred ca toata lumea isi bate joc de ei (nu numai fetele).
am fost si eu asa., si nu e deloc bine tongue

ceau happy

| thecakeisalie a răspuns:

Tot ce pot sa spun este: TROLOLO!

| yama explică (pentru thecakeisalie):

Daca dai raspunsuri aiurea, care nu sunt legate de subiectul discutiei, incearca in alta parte

| PsyhoWoman a răspuns:

Eu cred ca acei baieti sunt femei..si mai lipseste sa-si taie un picut venelebig grin

| yama explică (pentru PsyhoWoman):

Doar pentru ca pun mult suflet intr-o relatie si iubesc persoana de care sunt alaturi nu inseamna ca sunt femei. Daca tie iti place sa ai un prieten/iubit/sot, sau sa le luam in ordine prieten->iubit->sot care sa te bata sa te jigneasca si sa iti faca numai rele e decizia ta. Preferabil ar fi sa ai unul care sa te iubeasca si sa planga dupa tine. Nu unul care sa te faca de ras.

| subfocus a răspuns (pentru yama):

Daca nu ii laba trista trebuie neaparat sa te bata? poate sa te iubeasca si un barbat adevarat si fara sa te bata

| ClaudiuHeghes7 a răspuns (pentru yama):

Corect sigh ne catalogheaza pentru ca noi suntem asa facuti sa suferim :-

| PsyhoWoman a răspuns:

laughing)))))))))))))))))))))))

| ღღMirciuL0wღღ a răspuns:

Eu sunt asa...

| SomeRandomDude a răspuns:

Deci tipi astia stiu 100% sa iubeasca si inca ceva cand plangi pentru ca te-ai despartit de prietena inseamna ca ai iubito enorm si mie mi se intampla dese ori mai ales cu indragostitu happy

| Leptosome a răspuns:

Specie pe cale de disparitie. Cea ce este foarte pacat, baietii cu o personalitate mi se par mult mai draguti decat cei ce se dau duri si smecheri.

| KattyUnknown a răspuns:

Eu cred ca e draguuut puppy dog eyes. Mi-as dori un asa baiat...dar nici foarte foarte sensibil si plangacioshappy

| lolisor a răspuns:

Cred ca orice fata viseaza la un asemenea baiat, dar in ziua de azi nu prea se mai gasesc baieti ca in liceenii laughing))). sau cel putin nu recunosc ca sunt sensibili.

| DoiNitZaღ a răspuns:

Ca prieten cred ca ar fi ideal, iar in calitate de iubit niciodata))))

| GreatlyGeoy a răspuns:

Eu am asa un baiat in clasa, care nu este o momaie, eu am inceput sa-l plac cand eram intr-o alta relatie, si chiar daca nu stiam daca el ma place sau nu, m-am despartit de baiatul cu care eram... abia dupa asta am aflat ca ma place, dar totusi nu am facut inca primul pas, intr-un fel mi-e frica pentru ca el este sensibilul care sta cu fetele in timp ce eu sunt tocilara cu gura mare din echipa de handbal a scoli cu foarte multi prieteni majoritatea baieti.Cateodata nu-l inteleg, dar cateodata eu sunt singura care o face, si totusi cu tot tupeul meu nu am reusit sa-i zic sa mergem mai departe daca intelegeti ce vreau sa zic.Totusi ma gandesc ca poate niciodata nu voi mai gasi un baiat ca el! Nu pierduti un baiat ca el daca-l gasiti, nu merita pierdut! Eu una nu am de gand sa-l pierd pentru ca il plac mult si ma gandesc mereu la el! scuze de greselile pe care sigur le am

| ELCapone a răspuns:

DA! Si eu sunt unul dintre acesti baieti nu imi e rusine cu lucrul asta dar credeti-ma ca am iubit! Nu toti baietii stiu sa iubeasca la fel unii stau cu o fata doar ca sa se dea mare...si daca cineva le spune ceva contra relatiei totul se sfarseste si treaba cu suferitul da poate ca am suferit dar nu dupa o despartire mai mult dupa o fata careia nu am avut curajul sa ii destainui ce simt pentru eawinking Asa ca va urez noroc :* fundita?big grin

| Minna20 a răspuns:

Doua gene X.

| MILPRO a răspuns:

Pussy

| lory23 a răspuns:

Aceia nu sunt baieti si sunt femei

| teccno a răspuns:

Sunt unul dintre ei și chiar nu mi-e jenă să zic asta. Așa sunt eu. Am vârsta de 19 ani imediat și am avut doar... trei iubite happy De așa zice ''umpluturi'' n-am avut parte și nici nu-mi doresc. Poate că-s eu mai old-fashioned and stuff dar iau în serios iubirea, sexul și respectul.

| ClaudiuHeghes7 a răspuns:

Ce ma pot bucura ca am gasit si eu in sfarsit un site care chiar da importanta acestor baieti... cum de altfel sunt si eu si de fiecare data crying cand ma indragosteam faceam tot ce puteam din toate puterile sa fie bine si eram bataia lor de joc din putinul care-l aveam faceam sa fie bine dar nu era bine sad si nu am avut nici o data partea de o caldura sufletreascacrying de o mangaiere adevarata sau de iubire! Acu mi-e si foarte frica sa mai iubesc si sa mai pun suflet ( Asa sunt Racii )

| Anonimymus a răspuns:

Andrei are mare dreptate majoritatea fetelor daca cunosc un astfel de baiat sensibil care se deschide la orice subiect le asculta si le intelege incercand sa le ajute deja aceea fata il considera ca pe un prieten ca pe un frate. Majoritatea fetelor/femeilor le plac tipi duri nu in sensul ca le lovesc aceea ce sunt vazuti bine in societate sau smecherasi din astia care vai isi bat cu pumnul in piet rareori se mai gaseste o fata serioasa cu care poti intemeia o relatie lunga si sa te placa de la inceput pentru cum esti tu, deoarece cand cunosti o fata trebuie sa fi un pic mai indiferent la inceput si treptat treptat sa te deschizi altfel nu ai nici o sansa, cel putin asa se pare

| Anonimymus a răspuns:

.

| Sevastre_Andrei_1997 a răspuns:

Floricele pe campii.....PLOUA CU CACAAAT!