| Kindly a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii din zodia Capricorn?

Răspuns Câştigător
| Doηηa a răspuns:

Sunt minunați, crede-mă! Foarte muncitori, serioși, dar daca reușești să ajungi la sufletul lor vei rămâne surprinsă. Sunt foarte familiști.Au momente când pun cariera pe primul loc,sunt atrași de femeile inteligente,culte și feminine care să nu iasă din cuvântul lor...te respectă, te înțelege, nu insistă pe ceva ce tu nu vrei, deci sunt superbi! Le place foarte mult sexul, au o latură nebunatică ascunsă... știu multe despre ei.Am de-a face cu unul. laughing

| Kindly explică (pentru Doηηa):

Si eu am de-a face cu unul de 1 jumate deja laughing

14 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Le place sa stea capra.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce părere să ave m, toti sint oameni, crezi că zodia contează asa de mult? Dacă el nu e un om de calitate poate să fie in orice zodie că nu il ajută, dacă e un gunoi, gunoi va fi toată viata lui.

| RAY a răspuns:

Zodiile sunt un mit pentru ca nu au nici o baza stiintifica si doar autosugestie uite un exemplu
vei merge pe strada vei da de semafoare e logic vezi isi stiu viitorul, vei manca, bea is chesti generale la care tu dai importanta mare, si eu pot spune ca in noaptea de revel vei bea un pahar de sampanie, numai crede in asa ceva stelele chiar nu ai nici o legatura cu noi sa ne influenteaza viata

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru RAY):

E analiza retroactiva, ce citesti in horoscop, cauti o referinta la ceea ce s-a intamplat in viata ta. ii citeam unei fete horoscopul de la alta zodie, si ea era uimita cat de mult i se potriveste, de fapt e doar creierul care vrea sa se potriveasca

| RAY a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Categoric asa e

| ElenaSA a răspuns:

Sunt spirituali si seriosi.Cel putin cei cunoscuti de mine.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ElenaSA):

Povești

| ElenaSA a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt povesti.Este realitatea care s-a potrivit cu anumite persoane.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ElenaSA):

Mă rog, dacă dumneavoastră crede ti.

| ElenaSA a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu cred.Pur si simplu fiecare dintre noi este diferit.Nu ne suprapunem pe profilul din zodiac.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

1). Despre barbatul Capricorn:

Daca îl întâlnesti pe barbatul Capricorn când înca nu a trecut de 30 de ani, vei cunoaste de fapt un Capricorn în formare, plin de complexe, care acumuleaza experienta, uneori prin încercari dureroase. Întâlneste-l mai târziu si abia atunci vei avea de-a face cu un Capricorn veritabil.

Pentru barbatul Capricorn, care este în fond un pragmatic, ambitia si cariera conteaza în primul rând. Si fiindca este muncitor, rezistent si deosebit de tenace, va cuceri cu siguranta o pozitie sociala buna, iar meritele sale vor fi recunoscute, chiar daca îi va trebui o viata pentru asta.

Barbatul Capricorn acorda o valoare deosebita datoriei, puterii, respectului si loialitatii. Daca treci dincolo de armura sa, vei constata ca barbatul Capricorn este un romantic. El nu va permite însa niciodata romantismului sau sa-i influenteze deciziile. Din cauza complexitatii sale emotionale si a inhibitiilor, si fiindca siguranta înseamna foarte mult pentru el, mai devreme sau mai târziu va cauta o relatie stabila, îsi va intemeia o familie.

Barbatul Capricorn are certe calitati paterne. Îsi va sprijini si îsi va proteja aleasa, va fi pentru ea un adevarat izvor de întelepciune si de ajutor. Important este ca aceasta sa vrea cu adevarat sa fie protejata si sa nu fie o femeie prea independenta, pentru ca în acest caz îl va simti mai degraba ca pe un gardian, ca pe cineva care îi bareaza accesul la libertate.

În fond, barbatul Capricorn nici nu agreeaza prea tare femeile independente, fiind mai degraba un traditionalist, care considera ca lumea ar trebui sa fie condusa doar de barbati, iar femeia trebuie sa fie, înainte de toate, sotie si mama.

În general este fidel, fiindca nu întelege de ce trebuie sa alergi dupa alte femei daca ti-ai ales-o deja pe cea potrivita.

Este un amant de cursa lunga, atent si rezistent

| anabatr a răspuns:

Ce stiu e ca sunt foarte spirituali. eu ma interesez pe internet despre zodii si imi place zodiacool.ro. am gasit informatii precise si de folos acolo

| OfataOarecare1 a răspuns:

Capricornii sunt compatibili cu Taurul si Fecioara laughing