| wowemy a întrebat:

(scuze de categorie)big grin SAll! ce parere aveti despre zodia capricorn?big grin

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Eu sunt din capricorn...(01\01)
Este frumos! Un semn de pământ, planeta saturn, care se înţelege cel mai bine cu Taurul, iar apoi cu Fecioara.
Planetele si zodia Capricorn

Planeta guvernatoare: Saturn
Planeta carierei profesionale: Venus
Planeta dragostei: Luna
Planeta câstigurilor financiare: Uranus
Planeta comunicarii: Neptun
Planeta sanatatii si a muncii: Mercur
Planeta casei si a familiei: Marte
Planeta spiritualitatii: Jupiter
Culorile zodiei Capricorn: negru, indigo
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Capricorn: onix negru
Metale caracteristice pentru zodia Capricorn: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Capricorn: sambata

Principalele calitati ale zodiei Capricorn: simtul datoriei, organizare, perseverenta, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Capricorn: sa preia conducerea si sa administreze
Defecte ale nativului din zodia Capricorn: pesimism, stari depresive, materialism exagerat

Relatii între zodia Capricorn si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Fecioara
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Berbec
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Fecioara, Sagetator

| wowemy explică (pentru 愛日本):

Aha si eu sunt pe 1.1 si nu stiam dc aveam o pasiune enorma pentru negru(toate fainele mele sunt negrebig grin)

| 愛日本 a răspuns (pentru wowemy):

Ce tare... big grin Şi eu am ff multe haine negre >big grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce trebuie să avem o părere?
www.elystar.ro
Pa, pa.