| aney a întrebat:

Ce parere aveti despre bisexuali?
Eu nu ii stimez, pentru ca nu au identitate sexuala, vor totul si nu au nimic. Dar sunt toleranta, ii accept asa cum sunt. Am mai mult respect pentru homosexuali, au facut o alegere si sunt coerenti. Opinia voastra?

15 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui.Atata timp cat pe mine nu ma afecteaza, n-au decat sa faca ce vor.Sunt si ei oameni si nu ar trebui sa fie priviti cu ochi rai.

| OanaG a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea. Dar totusi D-zeu a lasat pe Pamant cuplul format din barbat si femeie.Asa e normal... dar fiecare cu preferintele lui!

| alinuta113 a răspuns:

Sa gindim logic pentru ce dumnezeu a facut femeie si barbatul? si nu a facut doar barbati sau doar femei? De aceia ca o familie sa fie alcatuita din el si ea nu din el+el sau din ea+ea! Sincer nu sunt de acord cu asa ceva! Si nu socot ca e ceva normal! De aia Dumnezeu si ne pedepseste! Sincer nu ma rog des dar stiu ca exista si ininte de a face un lucru ma gindesc e bine oare! Asta e o boala! am citit un reportaj intr-un ziar ca persoanele care homo si lizbi. ei isi schim atractia catre persoana cu sex opus fiinda in timpul sarcinii nu este bine sa faci makiaj sau sa stai prin mirosuri toxice cum ar fi vopseaua, acetona, parfum, diferite creme pentru ca de la ele actioneaza si asupra fatului!

| SexyChick a răspuns:

Nu am nimic cu ei fiecare are un pic d bisexualitate in el/eahee hee

| aney explică:

Nu am zis ca nu ii accept, doar ca nu ii inteleg. Si nici nu ii judec, sunt doar curioasa ce placere au, sau cine le ofera placerea? Barbatul sau femeia? Nu reusesc sa ii inteleg. Mentionez ca sunt hetero si niciodata ( pentru nimic in lume) nu am avut o experienta bisexuala, cum cineva mai jos a sustinut. Altfel nu as fi aici sa deschid acest subiect. Cert este ca multi zic " nu ma intereseaza, nu ii judec, fiecare face ce v rea". Dar vreau sa ii vad cum si-ar rupe parul in cap descoperind ca nevasta isi face "limonadele" cu o alta femeie, sau viceversa, ca sotul sta si in patru labe uneori, impreuna cu un alt barbat. Sa vedeti atunci critici! Vroiam doar opinia sincera, nu prefacuta toleranta.

| Pământul a răspuns:

Cum adica nu au identitate sexuala bisexualii? Bisexualitatea este o identitate sexuala chiar bine definita.
Ca sa raspund la intrebare: nu imi fac pareri despre oameni in functie de preferintele lor sexuale.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Cine le ofera placerea? Barbatul sau femeia?
Ambii.tongue

| Teo0stuff a răspuns:

Voi sa nu credeti ca oamenii care sunt bisexuali nu sunt loiali si ca tot timpul se duc din floare in floare. Eu am avut 2 relatii cu baieti si 3 cu fete, nici o data nu m-am dat la altcineva in timpul unei relatii. Sex-ul o fost pentru mine la fel, deci sunt bi. Nu mi-am impus sa fiu asa, pur si simplu, asta simt. ''People will always be scared of things that they can't understand.''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui totusi ca "vor totul si nu au nimic "inseamna ca ai incercat macar o singura data altfel n-ai fi avut de unde sti.Afla atunci ca, in ce priveste sexul, fiecare percepe separat cea ce simte. E ca in dragoste.Nu poti intreba de ce si nici sa-ti explice cineva ceva atita timp cit nu a trait asemenea experiente. Din partea mea, fiecare cu chemarile lui atita timp cit nu fac rau nimanui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...in 1 rand tu ai spus ceva despre bisexuali! deci normal bisexualii sunt persoane atrase si de femei si de barbati, nu inteleg dc vorbesti ca si cum ai zice ceva de gay, sau lesbi! in fine...eu sunt bixes, sunt fata, mi-as dori o familie cu un barbat, dar si fetele ma atrag, nu toate, f putine! si doar pentru distractie. Oricum suntem persoane foarte normale! pana la urma urmei, cine sunteti voi pentru a judeca?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa...si inca cevawinking din studii reiese ca toti suntem bisexuali si pe parcurs alegem in ce parte sa ne orientam, oricum noi bixesuali suntem tot timpul atrasi ori de o femeie, ori de un barbat, eu ca femeie aleg normal barbatii, pentru ca cu ei imi pot crea un viitor, doar lesbienele cred intr-un viitor cu o femeie! Deci nu suntem undeva la mijloc, cum schimbati voi partenerii asa schimbam si noi, poate o data ne inteleg mai bine cu un barbat, sau poate altadata cu o femeie! so'...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii suport

| tzuria79 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui.

| Alesia87 a răspuns:

"Vor totul si nu au nimic!" Gresit, au mai multe variante, iar viata sexuala este mult mai buna, deoarece sunt deschisi la experiente noi.Eu una sunt PRO, cu toate ca nu am avut o astfel de experienta, deoarece nu am avut ocazia.Insa daca as avea ocazia, cu siguranta nu as spune : NU!

| Cherry13 a răspuns:

De ce spui ca cei care sunt bisexuali nu au identitate sexuala? Te-as putea contrazice, deoarece eu sunt bisexuala. Si sunt mandra cu asta. Totodata am si identitate sexuala si nu numai. Am posibilitatea de a alege. Nu este un moft, o trauma sau pur si simplu o pasa, asa cum crede toata lumea. Este ceva serios si sa te informez: Bisexualitatea face parte din cele mari trei categorii sexuale, alaturi de homosexualitate si heterosexualitate. Asa ca nu vad de ce lumea considera ca bisexualii sunt persoane nehotarate sau ca nu pot gasi o cale definitiva. E pur si simplu felul in care noi(bisexualii) facem alegerile si felul in care percepem relatiile. Binenteles ca aici tine si de perspectiva fiecaruia; altii sunt deschisi si destul de pozitivi in legatura cu asta, altii din contra sunt total impotriva. Eu zic ca nu e nici un defect sa fii asa, ci pot sa afirm ca am mai multe posibilitati decat un heterosexual sau un homosexual.