| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre lesbiene, homosexuali şi bisexuali?

Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Este trist cat de prost sunt tratați si judecati, mai ales în Romania. Nu vad nimic anormal la ei, nu ranesc pe nimeni si vor si ei sa își gaseasca fericirea. As vota pro căsătoriilor intre persoane de același sex

| SG1995 a răspuns (pentru Justme1997):

Si eu, doar sa le dau peste nas idiotiilor.

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca asa lea hotarat natura destinul sexual sa spun asa, ce sa spun, asta e, in natura nu exista normalitate e un haos

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu totii sunt oameni absolut normali in cazul lor doar orientarea sexuala este diferita. Practic la fel ca si in cazul... orientarii religioase. Mai degraba diferentele majore dintre noi apar d.p.d.v fizic. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Are dreptate corbulabrosu asta. Sclipeste de inteligenta. E absolut normal si pedofilia si sexul cu morti si sex cu copaci si cu caini pe e vorba doar de orientarea sexuala. Si da numai in Romania nu e asa in restul lumii e absolut normal toti acolo sunt de parere ca sexul cu caini de exemplu e cel mai bun. Ei sunt foarte bine orientati sexual...mai e un pic si fac si hibrizi intre specii si apoi ii trimit la scoala. Si am uitat sa va spu ca sunt si foarte fericiti dau pe dealaturi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Raspunsul este dat pentru oameni inteligenti. Bineinteles ca toti cei care sunt dobitocii oligofreni, cretinii inculti sau imbecili retardati mai mult sau mai putin indoctrinati au atat dreptul cat si posibilitatea sa-si etaleze lipsa educatiei dar mai ales a informatiei stiintifice si medicale din domeniul geneticii. Pentru asemenea ''specimene'' dotate cu IQ-ul mai mic decat le este numarul le la pantofi, exista un singur raspuns... NO COMMENT.

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Auzi corbularosu raspunsul e foarte clar. Stiinta nu este in spatele tau din contra. Faptul ca tu esti pro lgtbtq nu te faci mai inyrligent din contra. Orientarea politica nu are treaba cu IQ. Daca tu ai dat raspunsul tau pentru oameni inteligenti inseamna va vb despre cei prolgbt pe care tu ii cosideri foarte inteligenti ca si tine. Epitetele tale nu au valoare pentru mine pentru ca nu ai nici un argument sa iti validezi cererea. Iubire si intelegerea fata de altii nu e un argument pe care eu il consider. Iti dorec cu toata inteligenta ta sa relizezi in viata jumate din ce am relizaat eu lucrand ca si IT VP de 25 ani in Canada. Bafta.

| mihai69 a răspuns:

Niciuna în mod particular - sunt oameni ca oricare alții.

| SG1995 a răspuns:

Oameni care preferă să... decât ce... tu de obicei.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Aşa, şi? laughing

| SG1995 a răspuns:

Da ce dacă copilul meu ar fi gay ar fi criminal sau cum vine asta? Care ar fi drama? E musai să se căsătorească și să trânească un catralion de copii că să am eu egoul că vai doamne am nepoți, patetic.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sunt ok

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine ti-a spus? Barbatii cu fuste? Nu poate fi ceva impotriva naturii, daca este creat de natura, deoarece un non-sens.
Daca Dumnezeu ar fi vrut sa nu existe in toata autoputernicia si bunatatea lui nu ar fi lasat sa existe.
Din punct de vedere stiintific acest lucru se datoreaza unor defecte ce apar la gena sexualitatii in primele 3 saptamani de sarcina.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sper ca acei copii sa vada ca ceva normal acest lucru. Noua ni se pare ca este ceva anormal ca asa am fost invatati: parintii de catre comunisti, noi de catre fundamentalistii religiosi ai bisericii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, as accepta, deoarece eu am studiat fenomenul si stiu ca nu depinde de el.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Parca tiam mai spus ca vorbesti doar tampenii legate de subiect. Ai studiat fenomenul degeaba eu zic sa mai studiezi o data.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca unul iti spune ca esti beat, nu-l baga in seama. Dac iti spun doi, gandeste-te ca s-ar putea sa aiba dreptate. Daca iti spun trei, du-te si te culca.
Te intreb: ce pregatire ai, desi am vazut si medici care spun ca homosexualitatea se poate treta.

| HazelEyes77 a răspuns:

E aiurea ca judecam aspru o persoana doar pentru ca are alta orientare sexuala. Doar pentru simplul fapt ca iubeste si se simte atras de cineva de acelasi sex e pus la zid si e privit ca un om anormal, bolnav psihic, pervers etc. Nu ne afecteaza cu nimic ce face el in viata privata si mai ales cu cine isi imparte dormitorul. Ar trebui sa fim un pic mai toleranti si sa acceptam ideea ca suntem diferiti.

| Endoryus a răspuns:

E cazul sa il inviem pe Hitler, asta e clar.

| Justme1997 a răspuns:

Simplu, unor băieți le plac băieții si unor fete le plac fetele. Nu vad marea problema

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Si la unii le plac mortii cainii si copacii. Nici eu nu vad nici o problema.O problema psihologica sau genetica nu e orientare sexuala. Majoritatea s-au nascut asa probabil, dar asta inseamna ca sunt asa datorita unui defect. Pe de alta parte trebuie intelesi si ajutati asa cum ajuti si pe altcineva care s-a nascut cu alt gen de probleme. Cand vorbesti de orientare sexuala vorbesti de oameni care nu au nici un defect, cromozonii sexuali sunt ok. Nu poti vb de orientare sexuale despre cineva care are o defectiune deja. Oamenii sunt de fapt animale iar in regnul animal cei care se nasc asa probabil mor pe parcurs nu ajung la maaturitate deplina. Noi oamenii avem in plus faptul ca ajutam pe altii cu probleme si acesti oameni pot sa functioneze insocietate. Nu e chiar asa de simplu cum spui tu sa pui to pe seama orientarii sexuale si cu asta te speli pe maini de tot. Daca ar fi asa atunci femeile sau barbatii care inseala tot la 3 zile e ceva absolut normal de ce va mai plangeti atata atunci ca nu e normal daca asta e orientarea sexuala?

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai cum sa compari atractia fata de peraone de același sex cu atractia fata de cadavre caini si copaci (?), deci tu esuezi din start. Există multe specii de animale la care se găsește comportament homosexual. Nu vad nici o legătură între sexualitatea cuiva si tendinta de a înșela

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Sc dar cine esti sa spui ca nu pot sa compar una cu alta. In State cele enumerate mai sus sunt pe cale sa fie incluse ca fiind categorisite ca facand parte din atractie sexuala. Deci vezi legatura acum sau inca nu?

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu. Relația dintre 2 adulți responsabili vs. relația dintre un om și un câine/copac.

| Justme1997 a răspuns:

Da, si ar fi la fel de simplu.

| SupMates a răspuns:

Si daca intreaba copilu,, tati, mami, ce fac femeia si bartul ala acolo"tu ce le zici ca tot aia e pentru el...tot 2 dezbracati care se *** vede...

| asdf2kpower a răspuns:

Homosexualii = lesbience + gay.
pro lesby, anti gay (e ciudat sa-ti infinga unu sabia-n cwr)
lesbiencele sunt fine, e frumos sa le admiri.

bisexualii sunt si aia homo, doar ca sunt si hetero, deci se aplica ce am scris mai sus.

| Basilievski a răspuns:

I-as arde pe toti pe rug, i-as gaza ca si Hitler.

| SupMates a răspuns (pentru Basilievski):

Sper ca glumesti?

| Basilievski a răspuns (pentru SupMates):

Nu.

| Sarmale255 a răspuns:

N-ar trebui sa existe