| Allrc24 a întrebat:

Ce parere aveti despre cazul profului de la jean monet din bucuresti care cica a violat o fata? cred ca e facatura pe aia o manca**** dupa sex. Ce spuneti fetelor ati face asa ceva? chiar toate fetele sunt niste c***?

P. S.:asa arata prf http://www.adevarul.ro/......41729.html

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Una,hai sa nu generalizam pentru ca stim foarte bine ca fiecare persoana e diferita si nu toate fetele sunt la fel.Eu personal,consider ca ambii au o parte din vina,ea pentru ca s-a dat cu siguranta la el,fara foc nu iese fum,dar si el are partea lui de vina, deoarece trebuia sa fie mai responsabil si sa nu cedeze dorintelor, el recunoaste ca a intretinut totusi relatii sexuale cu ea dar ca a fost de comun acord.Probabil a avut loc o cearta si fata a profitat de faptul ca intre ei a fost ceva si a vrut sa se razbune pe el, ceea ce nu mi se pare frumos din partea ei.Deci,si ea e vinovata pentru ca a cautat-o cu lumanarea si el e vinovat pentru ca in calitate de profesor,ar trebui sa refuze orice avans sau propunere din partea unei eleve; mie personal imi pare rau de el ca a cazut de fraier in toata situatia asta,daca isi vedea de treaba si respingea pe aceea fata,totul era ok,dar el s-a lasat dus de dorinte si cu siguranta intre ei a fost o relatie mai inchegata si e vorba de o razbunare a ei,ceea ce mi se pare foarte urat sa faca asa ceva,nicidecum nu cred ca e vorba de un viol,nu cred ca el ar fi riscat chiar asa mult incat sa o violeze,dar daca ea l-a ademenit omul a cedat.
Desigur ca nu toata lumea e la fel si nu trebuie sa tragem concluzii pripite,adevarul eu cred ca e undeva la mijloc,si daca nu a violat-o tot e de vina ca si-a pus mintea cu ea si ea de asemenea are o mare vina ca s-a dat la el,nu cred ca a luat-o el cu japca,e pacat de el ca trece prin situatia asta, asta e viata, asa se intampla cand nu gandesti cu capul ci cu fundul.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Trebuie să fii curvă dacă te culci cu un profesor, sau ce?
Aici este vorba de minciună și nesimțire, pentru că,într-adevăr, fata respectivă a fost de acord să întrețină relații sexuale cu el și a negat ulterior în fața părinților, spunându-le că a fost vorba de viol, ca să scape cu basma curată.
În urma expertizei medicilor se va afla a cui a fost vina.
Baftă!

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

"daca cateaua nu ridica coada, cainele isi vede de treaba".
Si cu asta cred ca am zis tot.

| push2gl a răspuns:

Daca o viola il denunta de prima data, am inteles ca nu era prima data acum, cred ca ea il santaja

| UnleashedPsycho a răspuns:

Vina e şi a profesorului, pentru că odată ce a văzut'o p'aia goală la el în cameră nu trebuia să o f.u.t.ă, putea să o invite frumos afară, că e profesor şi ştie că e ilegal să se lingă cu o minoră.Pe deoparte e şi vina "elevei", că o caută.Şi după ce că era vina ei, s-a mai dus şi la poliţie să'l denunţe, că a violat'o, sărăcuţa.
Sayonara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu sunt in scoala aia...

| Allrc24 explică (pentru anonim_4396):

Esti din buc? inveti la jean monet? cica toate fetele de acolo sunt moarte dupa prf astalaughing e adev?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Allrc24):

Da sunt din buc, si invat la jean monet si sunt cls A6,,,,, nu toate, asta e doar un moft de al lor probabil, eu una nu, de ex, in prima ora de sport am facut cu el, pentru ca lipsea profa, si ne a pus sa semnam nu stiu ce, acum si astia de la mine din cls, comenteaza, ca ba aluia ii place de el(ca, comportament), altu ca e un cretin,,, deci.

| zuzu_6188 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei eu sunt in clasa a 8-a si in ciuda accidentului cu eleva si profesorul, ii da acestui liceu o sansa si de aceea poti te rog sa-mi spui ce parere ai despre acest liceu, profesori, colectiv, etc...mersi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru zuzu_6188):

Pai mi se pare un liceu bun, or fi cativa fitosi dar sunt si persoane bune. Profesorii mi se par ok. Esti tot la Jean Monnet? Cat despre colectiv..Pai ma cam deranjeaza (eu sunt la etaj1) ca unii copii de a 5. deja se macheaza si chestii de genu.Dar in rest e ok.

| zuzu_6188 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu sunt la Jean Monet, mersi pentru evaluare, si nu-ti face probleme pentru copiii de clasa a 5-a care se machiaza, ei isi pierd copilaria si (din puntul meu de vedere) inocenta nu tu, cand vor vrea sa fie copii o sa-si dea seama ca a trecut timpul pentru asta happy, eu sut clasa a 8-a si nu ma macheez decat la petreceri, dar nu se observa...anyway I wanna be a child forever si mersi mult inca o data pentru evaluarea facuta X3

| anonim_4396 a răspuns (pentru zuzu_6188):

Nu ai pentru ce!

| cobra207 a răspuns:

O avea si tipa vina, dar profesorul e cel vinovat. si chestia ca de ce a denuntat dupa o saptamana poate pentru ca o fi fost traumatizat? nu stiu ce sa zic. Oricum nu am tangente cu Monnee-ul straight face sincer e un liceu de fitosi si foarte slab.
Si nu toate fetele sun Curve, adica hai sincer majoritatea sun obsedate dupa o..., dar mai gasesti fete normale big grin

| Sarah_8268 a răspuns:

Nu a fost viol. Fata aceea s-a dus la profesor in camera sa se dea la el iar pentru. ca colegii ei au auzito a declarat ca e viol happy