| Barbie a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile alb-negru (adica fata alba si baiatul negru sau invers) eu zic ca arata super bine combinatia si ca nu ar trebui sa ramanem doar la formula originala ( alb-alb, negru-negru). Tu ce crezi?

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea nu are culoare ci simț.
Pa, pa.

| Alisa a răspuns:

Atat timp cat se iubesc, si se respecta unul pe altul, sa le fie de bine, nu trebuie sa le pese de gura lumii, ca mereu va fi rea. Dragostea nu tine cont de culoarea pielii, sau de alte chestii de genul asta.

| SweetCandy a răspuns:

Nu conteaza culoare pieli. Cand iubesti, iubesti dincolo de nationalitate, religie etcchatterbox

| MisterKat a răspuns:

Sunt ok...

Răspuns utilizator avertizat
| SEAL a răspuns:

Mie mi ar placea sa am o prietena neagra

| lil_2808 a răspuns:

MAI bine de aceeasi culoare. Poate daca e creol da nu negru-alb :-&

| MadaAwwr a răspuns (pentru lil_2808):

Mai bine negru decât creol, dacă e creol sigur e gunoi de etnie romă

| kally a răspuns:

Dragostea nu tine cont de culoarea pielii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place fineti duo laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:* Fantastic. Eu sunt alba si visul meu e sa ma marit cu un negru. Sper sa gasesc unul care sa-mi placa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cateva zile am intalnit un negru, este din Africa, mai exact din Rwanda! Din todeauna mi-au placut negrii, si acum am ocazia sa ma intalnesc cu unu! Suntem prieteni, vorbim zilnic, ne vedem pentru ca sta in acelasi oras cu mine, dar cand i-am zis mamei mele ca am intalnit un negru a reactionat foarte urat! La fel si tata, nu sunt de acord cu el.si acum ei nu stiu ca inca ma mai vad cu el! Nu stiu ce sa fac, el ma place foarte mult, si eu il plac pe el. dar familia mea este impotriva in totalitate! Eu am 19 ani iar el are 22... Nu stiu ce ar trebui sa fac.

| MadaAwwr a răspuns:

Mai bine un negru de 100 de ori decât un gunoi de etnie romă sau Indian

| MadaAwwr a răspuns:

Băieții de culoare sunt mișto, 100 clase peste jegurile de etnie romă.

| Raly_7533 a răspuns:

Am avut o relatie cu un nigerian si am fost foarte fericiti. Sincer, la inceput imi era frica de reactia familiei de restul nu ma interesa. Depinde de gandirea fiecaruia acum.

| SCM a răspuns:

Imi plac negrii de cand ma stiu, sunt constienta de mediul de unde provin, saracie si un sistem de educatie nu prea dezvoltat.Ai mei nu au fost,nu sunt si nu vor fi niciodata de acord ca eu sa vin acasa cu o persoana de culoare, tocmai din cauza nivelului de trai si educatiei, au spus ca mi-as murdari imaginea cu o astfel de prietenie, ca voi fi privita ca o fata usoara de catre toti oamenii din jur si nu se merita, mai ales ca el va pleca inapoi in tara sa la un moment dat...Nu pot sa neg toate astea, dar exista si exceptii, chiar daca este o sansa de 1 la un milion ca aceasta persoana de culoare sa aiba o educatie aleasa, sa ramana in tara cu mine, pentru mine, eu sunt optimista si cred ca pot fi acel 1.Am citit despre o jurnalista romanca,nu-i mai stiu numele care are o relatie cu un negru,foarte frumoasa povestirea,mi-a placut,si el a ramas cu ea.Le-am spus alor mei ca daca voi gasi o persoana de culoare care sa tina la mine,si o sa ma respecte,iar eu sa-i impartasesc aceleasi sentimente, nu o sa ezit sa ies cu el, indiferent de ceea ce vor spune ei, nu vorbesc de casatorie acum ci doar o relatie normala. Dragostea nu are culoare, oricum.