| AL_Alynutza_1996 a întrebat:

Ce parere aveti despre diferenta de varsta dintre doi indragostiti? Funda pentru cel mai bine argumentat raspuns...

Răspuns Câştigător
| Madaliina0Mka a răspuns:

Nu conteaza anii..Conteaza doar iubirea. Daca iubirea e putenica atunci trece peste orice obstacol. Daca se iubesc cu adevarat nimic nu mai conteaza...In dragoste doar iubirea, increderea si atentia conteaza.Nimic mai mult.Mai ales daca iubitul e mai mare decat tine iti poate da mai usor anumite sfaturi.Pe scurt:"Nimic nu e mai important decat iubirea.". Fundaa?

10 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

"Dragostea adevarata nu tine cont de varsta" spune o zicala veche. Evident ca nu va fi niciodata o diferenta mai mare de 15-20 de ani intre ei. Acolo deja este vorba de interes (referindu-ma la interese financiare).

Din punctul meu de vedere este ok atat timp cat diferenta nu varsta nu depaseste limita mentionata anterior. Te poti indragosti de o persoana mai mica/mare ca tine cu 1-2 ani, te poti indragosti de o persoane mai mica/mare ca tine cu 10 ani...

| xxxnonamexxx a răspuns:

Varsta nu conteaza. eu am 21 de ani si sotul meu are 40 laughing si ne intelegem wow. Atunci cand te iubesti si te respecti conteaza.

| Yosifica a răspuns:

Buna, in primul rand vreau sa-ti spun ca am o relatie cu un baiat de 18 ani si eu am 14 ani, atata timp cat baiatul te iubeste si te va iubi, stie sa respecte persoana de langa el, nu o raneste, o ia cu incetul si are grija de ea e un baiat foarte potrivit, la feleste si iubitul meu desii alti la 18 ani se gandesc deja sa`si inceapa viata sexuala cu partenerele nu toata lumea este la fel si in zilele noastre foarte greu mai gasesti baietii dinaceea care sa se comporte frumos cu o fata si fara sa faca gesturi indecente, care sa nu injure, sa nu bea, sa nu se drogheze, sa nu fumeze, dar care iese cu prietena impreuna, care nu ii e rusine de faptul cum arata, de faptul ca altii o considera ''tocilara'', care isi lasa prietenii pentru ea, care incearca sa le explice parintilor cum sta treaba si iubirea pe care eu poarta si ii promite si dovedeste faptul ca nu va renunta niciodata la ea si e gata sa o iubeasca toata viata si ar face orice pentru ea, sper ca te-am ajutat

| Ekcstsy a răspuns:

Dragostea nu are varsta. E de ajuns.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Dragostea chiar nu are varsta. Intre parintii mei e diferenta de 4 ani si tot se iubesc.Nu vad nimic in neregula daca in ciuda diferentei de varsta voi va iubiti

| Mαdαliηα a răspuns:

Pai depinde... daca fata are 14 ani si baiatu' 18 merge, sau na de astea, dar daca o fata are 20 de ani si baiatu' adica bosorogu 60, du-te ma si te plimba numai dragoste n-o fii aia, ce sa vezi la unu de 60 de ani? a da Bani. daca are. Ma rog n-am nimic cu astia tineri dar nici chiar asa, chiar daca se zice ca " dragoste nu are varsta " pai da nu are cica.

Răspuns utilizator avertizat
| rusel a răspuns:

Daca parintii sunt ce acord sa fii cu...nu-i problema.
Dar daca parintii nu stiu, cred ca conteaza, cel mult 5 ani sa fie.
Oricum daca exista Respect, Iubire sincera. cred ca poti face fata si...happy

| theQuest a răspuns:

Diferenta de varsta nu conteaza daca va iubiti cu adevarat dar diferenta majora de varsta dintre doi indragostiti poate avea si unele efecte negative

| sweetprincess02 a răspuns:

Se spune ca dragostea nu are varsta, dar dupa parerea mea daca diferenta este foarte mare apar alte subiecte alte preocupari si nu o sa va mai intelegeti....si la sociologie o sa inveti ca o relatie stabila este aceea in care baiatul este mai mare cu 2 sau 4 ani...nimeni nu spune ca daca depasesti acest termen relatia nu poate sa reziste, dar intervin anumite lucruri care pot distruge relatia.Mentionez ca intre mine si prietenu meu e o diferenta de 4 ani si ne intelegem foarte bine, poate te ajuta