| alessyca a întrebat:

Ce parere aveti despre diferentele mari de varsta intr-o relatie [ex. 15 ani]? ce sanse ar avea o asemenea relatie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea aceasta este pe placul meu! happy
NU ma intereseaza ce varsta are, atata timp cat sufletul lui este tanar, gesturile lui sunt ferme, tandre, sincere si atat timp cat imi zamulge un zambet in fiecare moment, inseamna ca-i pasa de mine!
Dragostea nu are varsta! Nu as asculta de "gura lumii" NU-mi mai pasa nici 1%, lumea este foarte rea...am trecut prin multe si chiar si asa zisii mie "prieteni" mi-au "infipt cutitul in rana". a fost dureros, sufletul meu devenise ca si o oglinda sparta. sad
Atat timp cat stie sa respecte ceea ce are langa el nu este nici o problema! happy
Si...sa nu uitam intotdeauna respect reciproc!
Eu iubesc din interesul sa fiu iubita! ^_^
Sper din tot sufletul ca m-am facut inteleasa si ma bucur ca ai postat aceasta intrebare! Felicitarile mele!
O seara faina in continuare!

13 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pai daca de exemplu fata are 14 ani si baiatul 19 evident ca relatsia nu ar merge, dar poate mai tarziu da, chiar daca de multe ori e ceva din interes [vezi Moni si Iri]. eu nu am nimic impotriva acestor lucruri, nu sunt nici pro nici contra. dar daca totusi dragostea exista, totul e ok.

| Razvan a răspuns:

Depinde de mentalitatiile celor doi. Daca sunt oameni deschisi la minte, de ce nuwinking

| Mao a răspuns:

Daca exista iubire intre cele doua persoane, atunci nu vad nicio problema.

| MariusPopa a răspuns:

De regula... iubirea nu are varsta... Dar nu in toate cazurile.Sanse sunt. 60%

| alessyca explică:

Tocmai ca e ceva ciudat... el este mai copilaroslaughing adica tot timpul cu iesiri, distractii iar eu sunt mai serioasa...multumesc pentru pareri

| alessyca explică:

Mai chestia e ca el este deja realizat, am pus si eu problema asta, deoarece eu m-as simti o femeie intretinuta, avand in vedere in urmez o fac mai dificila, suntem pe aceeasi lungime de unda la gandire 70% sa zicem insa asa cum m-am gandit si eu sunt mai multe dezavantaje decat avantaje...

| ladybug11 a răspuns:

Da, dragostea nu tine cont de varsta, dar atunci cand este o diferenta mare, trebuie sa te gandesti si la viitor...

Imagineaza-ti o persoana in prezent are 20 de ani, perechea ei are 35, se inteleg bine si totul e perfect. Dar imagineaza-ti acelasi cuplu peste 10 ani, ea 30 inca in floarea varstei el 45, deja nu mai corespund gusturile. Ea ar iesi, el ar sta si s-ar uita la meci...

e greu, trebuie multa rabdare si multa ambitie ca sa reuseasca.

| Myladdy a răspuns:

De obicei,. daca ea e mai mare, merge struna!
Daca el e mult mai mare, se scartaie in timp!
In rest, toate relatiile depind de cine le compune, ce caractere au, ce vor sau nu ei insisi!

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Pai 15 ani sunt ceva ani diferenta. Dar vorba lui Mao daca va iubiti sau se iubesc este totul ca. Dar sa fie de akord si parintiibig grin:O

| DreamingAloud a răspuns:

Nu conteaza varsta atata timp cat va iubiti sau macar va placeti.nu te lua dupa lume ca lumea-i rea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Cяisu, eu 16, prietenul meu 22. tongue impreuna de 2 ani si 3 lunihee hee
@alessyca: nu conteaza tongue :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intri intr-o relatie cu cineva doar pentru ca are nu stiu cati ani, ci pentru ca pur si simplu vrei acea persoana langa tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o problema pentru ca atata timp cat este o diferenta de varsta minora ...sa zicem 3. 4 ani, sunt cam aceleasi subiecte de discutie, va asemanati inca in gandire, situatia familiala este aceeasi(inca mai stati la parinti sau dimpotriva )dar cand deja e o dif prea mare lucrurile sunt f diferite la amandoi.interesele difera-tu abia intri la facultate el a terminato si isi cauta servici, tu ai o gandire diferita(mult mai imatura, el cauta altceva de la partenera de viata.sunt mai multe lucruri. dar nu va merge iti spun. de iubit poti sa-l iubesti nu este nicio regula. dar cand te iei dupa vorba'iubirea nu tine cont de varsta 'da normal ca nu tine.de ubit va puteti iubi. dar relatia propriu zisa e pusa in pericol de varsta. iubirea nu e acelasi lucru cu ratiunea si necesitatea unui loc de munca sau nevoia de a avea un copil/familie/locuinta.thinking tu decizi in final...