| camellia a întrebat:

Ce parere aveti despre dragostea interzisa.,. oameni care se iubesc dar nu pot fi impreuna din anumite motive?

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

In dragostea adevarata intervin diverse obstacole.Sa nu o numim iubire interzisa.Nu cred ca exista asa ceva.Cine si de ce si cu cata putere sa iti interzica sa fi fericta? In totul trebuie sa ai vointa si multa multa dorinta. Ceea ce iti doresti o sa ai intr-o zi...

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Mi se pare foarte aiurea. Prietena mea cea mai buna trece prin asa ceva, iar eu nu rezist cand o vad cum plange. Bine... nici ea nu vrea sa treaca peste si sa incerce. Ea tine la el si-l iubeste foarte tare, dar nu vrea sa fie cu el si asta din cauza diferentelor materiale si de varsta. Ea are 16 ani si el 20. Cat despre banii lui putin ma intereseaza. Eu nu vrea sa inteleaga acest lucru. Chestia este ca si el o place si stiu foarte bine, dar ea nu vrea nici macar sa incerce.
Pentru mine astea sunt prostii. Daca se iubesc, ce motive au?

| Libelle a răspuns:

La prima vedere as incepe sa zic ``saracii de ei...se iubesc dar nu pot fi impreuna! Ce trist.``.
Dar... daca chiar ar exista iubirea aia puternica si de la el si de la ea, nu numai de la unul ma indoiesc ca nu ar reusi intr-un final
Nu conteaza varsta, situatia materiala si altele. Cei pentru care conteaza nu iubesc

Acum am exclus scenele alea de telenovela

| XK a răspuns:

Facaturawinking

| fgch a răspuns:

Depinde de caz.Eu cred ca e cea mai faina big grin. E totul mult mai interesant, mult mai atractiv love struck.Stii ca se poate intampla orice, si nu stii viitorul.Traiesti mai intens big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trist!
Chiar trist, dara daca vrei poti trece peste orice.
Iar acei oameni lupta pentru fiecare clipa petrecuta cu persoana iubita, si e de admirat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista dragoste interzisa. Exista doar teama unor persoane, neputinta de a trece peste unele lucruri, orgoliul... Mi-as dori sa se treaca peste aceste lucruri, dar uneori suntem foarte incapatanati si nu vrem. Nimeni nu-ti interzice nimic, faci ceea ce vrei. Poate doar tu esti cel care isi interzice unele lucruri...