| tuska a întrebat:

Ce parere aveti despre dragostea virtuala?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Este o dragoste iluzorie.Internetul este o posibilitate ca doi tineri sa se cunoasca.Relatia lor numai pe net nu tine loc de iubire adevarata. Ei trebuie sa se cunoasca in viata reala.

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iluzii, amagiri, sperante si pierdere de timp!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu cred in asa ceva.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Sincer nu prea cred in asa ceva happy

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cum zice si mira internetul este o posibilitate ca doi tineri sa se cunoasca nu e bine a avea o relatie virtuala pe internet.Pt a avea relatie adevarata trebuie a cunoaste persoana in viata realawinking

| cioko19 a răspuns:

Nu cred ca poti sa iubesti pe cineva, atata timp cat nu ai vazut-o.
Aici poate fi vorba doar de simpatie, dar nu si de iubire.happy

| Betty18 a răspuns:

Pur si simplu nu cred ina sa cv

succes

| Antonimu a răspuns:

Dragostea virtuala nu isi are rostul daca nu te vezi nici o data in viata cu aceea persoana.

| ViVi a răspuns:

Daca te referi la mess si altceva eu una nu cred in asemenea lucruri...multi se dau k fiind altii si cand te intalnesti cu el/ea ai un soc...si de multe ori nu poti sa ai sentimente pentru cineva pe care nu. l vezi decat o data la saptamana/luna/an, pentru ca abia ajungi sa. l cunosti... una e sa fii cu persoana respectiva fata. n fata, sa vorbiti orice, sa iti fie alaturi sa aiba grija de tine, decat pe mess/chat.cand nu poti vb oricum, iar de aqlo nu. ti poate oferi sprijinul sau, iubirea sa...

happy

| sylver69 a răspuns:

Nu cred pentru ca nu poti sa cunosti o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata nu poti sa iubesti ceeea ce nu vezi nu atingi...

| tuska explică:

Va multumesc. Eu am cunoscut pe cineva pe mess vorbim, la telefon ore in sir, ne am vazut pe web dar nu avem posibilitate sa ne intalnim. Si totusi ma simt indragostita de acel om... Oare am sansa ca aatunci cand l-oi vedea sa nu-mi mai placa? Nici eu nu credeam in asta, dar sa nu uitam ca inainte se infiripa dragostea prin intermediul unor simple scrisori. Nu stiu ce sa zic, unele sunt amagiri, altele inceputul marilor iubiri. Net ul este un mod de a face cunostinta mai simplu, de a l ''citi'' cu perdea pe cel cu care vorbesti...

| tuska explică:

Da, ai mare dreptate! Dar din pacate se zice ca fetele ''cuminti''si de casa, sunt cam luate...Si barbatii la fel presupun!

| RappK a răspuns:

Unele relatii au inceput de pe mess...si poate ca au tinut...in fine totusi mi se cam pare o prostie sa vorbesti cu cineva ca si cum ati fi "iubiti"daca nici nu v'ati intalint vreodata

| kathessa a răspuns:

O parere foarte proasta, draga. E o timpenie. Sanatate virtuala crezi ca exista? Atunci ti-ai raspuns.

| sebastian_7562 a răspuns:

Dragoste virtuala ma tem ca nu exista. Eventual atractie virtuala... Am o parere foarte buna, fiindca spre exemplu cum sunt eu... la mine in zona, in anturajul meu nu prea sunt "fete" ci mai mult c____e. Si binenteles ca reprezinta un avantaj pentru mine fiindca am ocazia sa cunosc fete din alte parti printr-o modalitate destul de uzuala si facila. nu, tuska? happy :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una foarte proastă, iar cei care practică așa ceva au o doagă lipsă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O iluzie care se pierde...
Pa, pa.

| Rrrretarded a răspuns:

Bullshit