| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care nu iarta?-Oricine mai greseste.

Răspuns Câştigător
| TheEyes a răspuns:

Buna.
Am o parere proasta pentru ca poate acel baiat poate chiar o iubea si a facut o greseala atata tot...
Bafta!

14 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Pe o parte cred ca face bine.Asa ar invata cel ce greseste ca a doua oara cand va fi pus intr-o situatie asemanatoare sa refuze, sa nu actioneze in nici un fel(depinde de greseala). Poate fata a n-a iertat a schimbat viata fetei care a devenit iubita fostului ei iubit.
Pe ala parte cred ca e ceva care daca nu iarta, nimic, pe nimeni de-a lungul vietii va ramane singura.
Mai sunt de parere ca oricine merita o a doua sansa daca stie cum s-o ceara...

| Danysan a răspuns (pentru irina20):

Daca ai sti de fapt cum sta treaba ai zambii si te-ai mai gandii happy.

| irina20 a răspuns (pentru Danysan):

Posibil ..eu vorbeam la general.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da depinde si ce greseste

| h3r a răspuns:

Oricine iartă. Dar dacă ai făcut-o de rahat, atunci nu te apuca de reproșuri, e vina ta și ți-o asumi.

| Danysan a răspuns (pentru h3r):

Calcă-ţi orgoliu în picioare şi răspunde-mi la o întrebare: dacă te-aş călca şi eu pe inimă, ce ai zice, doare?!

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

Durerea o simte persoana care a fost rănită, nu tu. În cazul tău...ea dacă nu te iartă n-o face din vina orgoliului, ci a ta, a greșelii comise.

| Danysan a răspuns (pentru h3r):

Pe mine cred ca ma doare mai mult.Dar pe de alta parte cred ca asa e corect -Eu am incercat dar sti cum e. Poate sunt buni aia care gresesc si nu le pasa, ba mai mult nici nu ai intereseaza ..atunci poate va pune in balanta!

| Felys a răspuns:

Depinde cat de mare este greseala,una nesemnificativa nu trebuie bagata prea mult in seama,dar una de proportii nu se poate ierta, repet, depinde de conjunctura si situatie, fetele rasfatate vor sa para ca nu tolereaza nimic din ce nu le convine si in final vor avea numai de pierdut, o fata cu capul pe umeri va sta si va analiza corect situatia si va stii ca greseala este omeneasca si nimeni nu este perfect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricine poate repeta o greseala.

| Madayna a răspuns:

Sunt lucruri care pot fi iertate si lucruri care nu pot fi iertate, iar daca o fata nu mai iarta inseamna ca are motivele ei.

| unknøwn a răspuns:

Te mai obişnuieşti şi tu.
Dacă te iartă nu înveţi 100% ce trebuia să înveţi din greşeala făcută, că ţie în minte o să-ţi apară că _m-o iertat, nu-i chiar aşa grav_, dacă nu te iartă... o să înveţi ceva sigur!

Răspuns utilizator avertizat
| JustRoxanne a răspuns:

Depinde de greseala.