| Summerismine a întrebat:

Ce parere aveti despre gelozia dintre un cuplu? e bine sa fi gelos sau nu? sunteti gelosi intr-o relatie?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
E o risipa de energie, am cunosc si eu ce inseamna sa fii "gelos".
Gelozia apare din dorinta de a nu pierde persoana iubita, este o stare de spirit care apare in momentul in care, ai impresia ca tu iubesti si el/ea mai putin.
Este inutil din punctul meu de vedere, pentru ca atunci cand doua persoane se iubesc reciproc nu pot exista si altii sau altele, astea fiind doar obiectii!
Numai bine!
pa, pa

| tenutza a răspuns:

Nu, gelozia nu este buna... Din punctul meu de vedere gelozia nu prea isi are rostul, Ea este opusul increderii, iar increderea este baza unei relatii.

| Raptorz a răspuns:

Nu e bine sa fi gelos! stiu din propria experienta...
Merg pe strada si dintr-o data ma intalnesc cu o colega veche cu sanii mai mari, si dupa... cica e amanta...
Dar pana la urma se rezolva xD

| ywar a răspuns:

Nu ai precizat varsta! e foarte importanta! de la o varsta incolo nu se mai iarta nici o iesire din gelozie.
Gelozia e o boala. Gelozia nu are rost. Daca cineva vrea sa iti insele asteptarile si sentimentele o poate face cu ochii inchisi si de mana cu impricinatul inselat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Gelozia e o boala grea.
Nu este bine sa fii gelos.
Este bine sa ai incredere unul in altul.
Nu sunt geloasa!
Te pup!

| gingergirl1 a răspuns:

Gelozia mi se pare ok intr-o relatie (DAR NU EXAGERATA) pentru ca asa pot sa-mi dau seama ca ii pasa, sau invers

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

E ca la masini : Daca scoate fum, inseamna ca merge.
Daca esti gelos intr-un cuplu inseamna ca iubesti.

| imale a răspuns:

Gelozia'i o prostie ..esti gelos, il chinui pe celalalt, sau invers.nu'si are rostul.

| cherrye a răspuns:

Nici prea-prea, nici foarte-foarte. Adica nu e bine sa fii super geloasa ca se alege cu despartire, da' un pic acolo mai merge...Nu exista relatii fara un strop de gelozie, crede-ma.