| Iepurash_1973 a întrebat:

Ce parere aveti despre gelozia intr-o relatie? uneori exagerata.

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Stii...sunt mai multe feluri in care poti privi gelozia!
1.gelozia este normala intr-un cuplu.asta dovedeste ca tii la pers de langa tinehappy
2.gelozia, in cele mai multe cazuri, exagerata este un motiv de cearta care face relatia sa ia un drum gresit.
Daca gelozia nu este controlata, poate duce la certuri, despartiri, diverse incidente si chiar moarte!(diferite cazuri din jurul meusad
sfat: daca simti ca esti gelos/geloasa, controleaza-te si dati seama de ce fel de pers ai langa tine!
hai pup:*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In epoca actuala e ceva tipic mai ales relatiile din ce in ce mai multe sunt pe cale de disparitie si putine rezista o viata intreaga.

| ecristinamc a răspuns:

A fi gelos inseamna a iti pasa de persoana de langa tinehappy
Normal...nu e buna deloc in excesbig grin
Dar in ''cantitati'' normale, il face pe partener sa se simta important si in acelasi timp iubit de tine

| vOdK a răspuns:

Gelozie= iubire(degradata)

| Byankaa66 a răspuns:

In final va distruge relatia...

| MadnessCaffe a răspuns:

Gelozia e un semn ca relatia nu e baza pe incredere (daca ai motive sa fii gelos, dar motive serioase nu se mai aplica ce am zis mai sus). Si eu sunt o fire geloasa, dar nu am ce sa fac :-s

| Spike189 a răspuns:

Gelozia e o forma de a manifesta dragostea. Daca esti cu cineva, si ar avea motive sa fie gelos, si nu este, ins ca nu te iubestetongue

| Byanka_5046 a răspuns:

Stii cum se zice, daca nu esti gelos ...nu iubesti! Sincer, mie imi place sa fie un baiat gelos pe mine, asa ma simt importanta. ma simt iubita, dar stii cum e? de ce iti place... n-ai parte, prietenul meu nu e gelos chiar deloc happy