| anonim_4396 a întrebat:

Unii sunt de parere ca gelozia care presupune si neincredere nu este iubire, iar altii ca gelozia este din iubire.Eu sunt de parere ca gelozia arata intr-un fel ca iti pasa dar sa nu fie exagerata.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| AnneMariie a răspuns:

Poate fi si gelozie, dar sa nu fie din iubire, sa fie o gelozie din dependenta de persoana respectiva. Dar poate sa fie si gelozie din iubire, uneori chiar si gelozia exagerata arata ca persoanei de langa tine ii pasa ceea ce faci si ca o deranjeaza. Parerea mea.

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Sunt de parere ca gelozia poate strica iubirea.
Gelozia e-o boala.

| Oana92 a răspuns:

Pfff..eu cred ca un strop de gelozie nu strica, nu-i lasa pe parteneri sa-si piarda interesul unul fata de celalalt. Totusi cand e dusa la extrem dezvaluie o totala lipsa de incredere in propria persoana si in multe cazuri mascheaza chiar infidelitatea celui care e gelos...

| 0alafaranume0 a răspuns:

Atata timp cat femeia nu e o nebuna care vrea sa sa afle ce ai facut, unde ai fost si cu cine de cand te-ai trezit si pana te-ai culcat totul e ok....doar ca in mare parte sunt doar 2 categorii alea care nu sunt geloase deloc si alea carora trebuie sa le dai parolele de la toate conturile si care trebuie sa iti verifice toate apelurile mesajele si agenda

| AlexSmile a răspuns:

In orice relatie apare gelozia, dar diferenta o fac cei care stiu sa o stapaneasca.Si oricum daca ai incredere in cel de langa tine nu ar trebui sa-ti faci probleme.