| YouandI a întrebat:

Ce părere aveți despre ieșirile la un suc cu fostele/ foștii, păstrarea legăturii cu ele/ei? Afectează relația actuala?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca exista resentimente cu fostii/fostele nu se mai pot pastra legaturi dar daca nu mai exista niciun resentiment in fostele relatii da se pot pastra legaturi cum ar fi iesitul la un suc asa cum ai specificat.In legatura cu relatia actuala daca partenera/partenerul are incredere in tine si nu este gelos/geloasa da se pot pastra legaturile, asta este valabil si pentru fostul/fosta daca au parteneri.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ar putea, pentru ca poate aparea din nou iubirea fata de fosta.

| Hammurabi a răspuns:

Din punctul meu de vedere (si din experienta personala) iubirea fata de fosta nu mai poate aparea sub nici o forma. Iesitul la un suc se poate intampla in diverse situatii dar fara conotatii romantice.
Adevarul e ca uneori mai poti fi tentat de o partida de sex, dar cand te gandesti la implicatii iti cam trece.laughing In orice caz, e purin probabil sa vrei sa mai reincalzesti o ciorba veche.