| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre inelul contraceptiv?
Credeti ca e util ca fata care-l poarta sa nu ramana insarcinata? Din cate stiu probabilitatea ca sa nu ramana insarcinata respectiva este foarte mare 95 %.
Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bun este prezervativul, inelul contraceptiv dacă nu este pus corect pac sarcina!
Dacă prezervativul s-a rupt există posibilitatea administrării pilulei de urgență, însă inelul nu știm cum se comportă în interior.
Pa, pa.

| godessdiana88 a răspuns:

Probabilitatea de a nu rmane insarcinata este undeva intre 92 si 99%. Cred ca este un mijloc contraceptiv foarte eficient, dar, in orice caz, trebuie sa ai grija cu cine faci dragoste, intruct inelul vaginal nu asigura o protectie contra bolilor cu transmitre sexuala.Mai multe despre acest subiect poti gasi aici http://godessdiana88sex1.blogspot.com/......etoda.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar decat sa poarte prezervativ respectivul mai bine simte placerea fara prezervativ.