| EyesSad17 a întrebat:

Ce parere aveti despre lesbienele gay bisexual? si daca ati afla ca prietenul de al tau ar fi? cum ai reactiona? pentru cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Eu sunt bisexuala,cand am consideat momentul,i-am spus si lui,iar el nu a avut decat o reactie de genul 'smug eheee',asta mai mult in gluma, a fost usor mirat, dar revenind la tonul serios m-a intreabat cum si cand mi-am dat seama si alte aspecte de genul.Nu l-a deranjat nici atunci,nu-l deranjeaza nici acum si cu siguranta nu o sa-l deranjeze nici pe viitor,caci,la urma urmei,cat timp nu ma schimb fata de el,nu-l insel sau am niste pretentii stupide legate de aspectul asta al orientarii mele sexuale,nu are de ce sa-si faca vreo problema.
Cand spui prieten,la ce te referi? La iubit sau,pur si simplu, prieten? In fine.
Daca prietenul meu ar fi bisexual,nu m-ar deranja cat timp lucrurile nu se schimba,nu ma inseala,nu imi pretinde sa avem relatii nu tocmai ok gen treesome[am mai vazut minuni de genul], doar ca sa se simta 'intreg' la nivel sexual, etc.etc.
Daca o prietena/un prieten ar avea alta orientare sexuala,din nou,nu mi s-ar parea o problema.
Ce-i drept,am o problema cu manifestatul iubirii in mod ostentativ pe strada,si asta si in cazul cuplurilor heterosexuale,nu numai homosexuale, in rest, totu-i bine si frumos cat exista decenta si respect.

5 răspunsuri:
| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Pai i-as spune
"felicitari, tine-o tot asa "!rolling on the floor

| shtefy a răspuns:

Nu imi place subiectul deloc,pentru ca mi se pare scarbos,si nu neaparat pentru faptul ca asa ne-a lasat Dumnezeu barbat cu femeie, ci pentru ca eu nu imi dau seama cum doua persoane de acelasi sex se pot iubi, adica...eu nu vad "chimia" intr-o astfel de relatie...

| Mihaela a răspuns:

Hei, eu ti-o spun din experienta, pentru ca mi s-a intamplat. Cand am aflat, mi s-a parut ok, nu stiu de ce. Nu a fost nici o schimbare, nici din partea mea, nici din partea ei\lui.[Nu vreau sa divulg sexul]. Daca persoana respectiva, nu se schimba fata de mine, asta este. Daca as afla spre exemplu ca prietena mea cea mai buna, este lesbi, si ma place, atunci cred ca ar aparea o problema, dar daca lucrurile sunt ok, nu e nici o problema. Am o parere foarte buna despre lesbi, gay sau bi, deoarece in general, sunt asa pentru ca asa s-au nascut, nu pentru ca se da in spetacol, pentru ca se crede speciale sau importane, desi am si o prietena care pretinde ca e bi, doar pentru a se da in spectacol. Urasc persoanele de genul asta. In fine, sper ca te-am ajutat, asta e parerea mea, si ti-am spus-o din experienta, nu ce-as face, si ce n-as face. Ti-am spus ce-am facut, si ce n-am facut!
Pace!

| adrian062 a răspuns:

Sincer eu sunt baiat si sunt total de acord cu cei care sunt gay. Tineti-o tot asa, cu cat mai multi barbati gay cu atat mai multe fete singure fara partener, in concluzie ne raman noua celor care suntem heterosexuali mai multe fete singure adica mai multe optiuni/variante.smug