| christian a întrebat:

Ce parere aveti despre masturbare?

Răspuns Câştigător
| joy a răspuns:

Da la faianta ca dai binerolling on the floor. Sincer? Vrei sa stii parerea mea? Atat timp cat nu faci bataturi in palme, e in regulalaughing? Spor la faiantattongue

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este fiziologica, este o chestie intima si nu cred ca trebuie discutata atat.

Anna
| Anna a răspuns:

Toti baietii fac.Statisticile spun ca 80% o fac si 20% nu recunosclaughing. La fete, procentele sunt cu mult mai mici...

lolita
| lolita a răspuns:

E mult mai sanatos decat a face sex cu o necunoscuta. dar nici prea mult ca strica happy

eileen
| eileen a răspuns:

Murdar momenttongue

| Parintele a răspuns:

Intrebarae de faiantar.Mergi laba ie poate afli un raspuns.

Bula
| Bula a răspuns:

E ca si bautura: cu masura face bine, dar excesul poate dauna. Dar si sexul in exces poate dauna!

| andreutz a răspuns:

"spiritual" vorbind, se considera a fi pacat...asta cred ca stie oricine... dar din punct de vedere "fizic", este o nevoie fiziologica absolut normala, care chiar face bine organismului uman...binenteles, intr-o anumita masura...totusi, mie imi plac ipocritii care in aparenta ii dispretuiesc pe cei care se masturbeaza, negand ca ei ar face asa ceva...si cand de fapt, saracii abia asteapta sa ajunga acasa...sa intre in baie...cu o mana pe clanta...si o mana pe coa...
la de hartie laughing))))

carla
| carla a răspuns:

Mi se pare o chestie normala, orice persoana are nevoii fiziologice si nu e bine sa ti le reprimi. Este sanatos si necesar, atata timp cat nu abuzezi.

| oooooooo a răspuns:

Dar tu ce parere ai?

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

E normal acest lucru! dar tine de intimitatea fiecaruia.

| joy a răspuns:

Ia mergi tu nogod la baie, ca tu dai bine!

| 38499388seby29 a răspuns:

Bai, cristiane, bai! e pacat s-o faci, frate! si eu am practicat-o mult timp desi stiam asta! cel mai indicat este sa te poti abtine. e un act eroic. Dumnezeu zice ca un razboi castigat asupra ta e mai mare decat daca ai cuceri cetati!

| mihaela_5361 a răspuns:

Este ceva normal pe care o face toata lumea, chiar daca pentru unii este subiect TABU! Mai adaug ca este necesara si sanatoasa!

| mariusres a răspuns:

O chestie atat de banala incat numai intr-o tara ipocrita ca Romania se poate face atata tam-tam pe tema asta.

| amada745 a răspuns:

Parerea mea este ca acest lucru o fac copiii care sunt curiosi... ori in cazul unui om matur nu mi se pare normal.Deci trebuie sa fi bolnav sa nu fi in stare sa-ti gasesti persoana potrivita care sa te satisfaca sexual, ...ca despre asta vorbim. Cei care recurg la asemenea metode de satisfacere PERMANENTA ar trebui sa consulte un specialist. Daca o face ocazional n-am nimic impotriva...se mai intampla...

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

O la** la vremea ei face cat 10 femei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu stanga sau cu dreapta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiti cum se spune: o l... facuta cu temei e mai buna decat o suta de femei. De la latini citire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu cred...ca ar trebui sa foloseasca la binele omului...pana la urma orice bine, e un rau facut ...acum cred ca depinde si cat de terorizat esti.la ce vremuri de spaima am prins...mai merge inca cu "vinovatia"...sincer si eu as fii curioasa care e cea mai "potivita" varianta de raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La baieti e ok...ca suntem niste porci doritori de pasarica toata ziua...si la fete nu e ok ca ele au oricand vor "una mare" dar statisticile mint...si deci toti ne masturbam in egala masura... fete sau baieti... femeile doar n-o recunosc laughing decat 10% maaaaaxim...si nu ai cum sa faci o statistica decat daca intrebi... deci e ok si niste lucru manual din cand in cand big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea o fac cei care au fost prost crescuti. ce te ajuta ea? iti face mult rau.iertati opinia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lba facuta la timp face bine, chestia e sa stii cand sa o faci si de ce. chestie spusa de doctor!