| fencibi a întrebat:

Ce parere aveti despre masturbare? Funda pentru un raspuns ok. happy

14 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Sa inteleg ca ai nevoie sa te convingem noi sa te masturbezi?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

O laba la vremea ei face cat 10 femei

| alexutza222 a răspuns:

Ce parere sa avem? Este un lucru normal pe care majoritatea persoanelor il practica. Cei care zic ca nu se masturbeaza ori mint ori sunt habotnici. Masturbarea te ajuta sa iti cunosti corpul mai bine, sa stii ce te excita si ce nu. In fine, important este sa nu intreci o oarecare masura sau sa devii dependent. Chiar daca iti inchipui ca doar baietii se mastubeaza, ei bine si fetele o fac, doar ca sunt mai discrete. Ti-o spune o fata! :d

| RAY a răspuns:

E buna si rea, depinde de tine, buna cu limita rea daca o faci des

| corbulalbrosu a răspuns:

Este benefica sanatatii conform celor mai noi studii medicale si stiintifice.

| mihai69 a răspuns:

E modul de a face dragoste cu persoana pe care o iubești cel mai mult - tu însuți!

| anonimguy3 a răspuns (pentru mihai69):

Asta a fost buna rolling on the floor))

| mihai69 a răspuns (pentru anonimguy3):

Și încă mai e; din păcate, n-am spus-o eu primul, ci Woody Allen.winking

| LoveSleep a răspuns:

Raspunsul trebuie sa fie ok penteu tine sau?

| Danysan a răspuns:

Masturbarea e benefica pentru orgnism dar in cantitati mari duce la dependenta.Asa ca sexu is nr 1.

| Seba2013 a răspuns:

1 Nu este o necesitate.
Dar pentru cultura acesta este.
Asa face si drogul.
Drogul nu este o necesitate, dar pentru multi este.

Masturbarea are efecte daunatoare organismului, pentru ca cine se masturbeaza nu cauta linistea.
De fapt ei nu stiu cum sa se pastreze linistiti.

Ei cauta excitatia, ba consuma porno, ba se excita singuri, pe ei nu ii intereseaza linistea.
Le place placerea aceea si cauta, consuma, ei nu cauta linistea.
Linistea o cauta atunci cand devin dependenti.

Iar aceea placere a excitatiei nu este sanatoasa, asta o spun si ei, dar indirect.
Ei recomanda satisfacerea sexuala, nu placerea sexuala.

Placere sexuala----BOLI
Satisfacerea sexuala---Sanatae.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Masturbarehappy

Răspuns utilizator avertizat