| cristeaflaviurafael a întrebat:

Ce părere aveți despre masturbare-funda

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Ba, sa fim sinceri, nu cunosc "frate" care sa nu se masturbeze sau sa mearga la femei, atata timp cat dupa o laba te simti bine si nu deprimat inseamna ca nu te afecteaza, daca te simti deprimat, ar trebui sa iesi cu o fata si sa incerci ceva cu ea, sau daca nu ai varsta, incearca sa iti faci o viata sociala buna si nu o sa suferi de nimic gen depresi si dependenta

11 răspunsuri:
| claudiu89 a răspuns:

Masturbarea este antidepresiva cum a zis MineIsLikeABridge. Dupa masturbare poti gandi mai bine cu capul cel bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti zic in jumate de ora... happy

| epurasu a răspuns:

O data pe saptamana sau de doua ori este ok - scapi de depresie.

| RAY a răspuns:

Una buna

| Kalla a răspuns:

Iacs.E pentru forever alone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna parere

| Iunona a răspuns:

E un mijlov prin care te descoperi pe tine, ce iti place si ce nevoi ai. Este sanatoasa atata timp cat este facuta cu masura. happy Dar nu se compara cu o relatie...

| Denisuca21 a răspuns:

E bine sa te cunosti pe tine insuti in felul asta, dar nu exagera...nu o face de cateva ori pe zi!

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Eu cred ca masturbarea e pentru cei care se plictisesc sau pentru cei care se antreneaza pentru o viitoare relatie.Nu este ceva rau sa te masturbezi dar ai grija sa nu produci o "dependenta" si sa o faci de cateva ori pe zi

| plosnitapufoasa a răspuns:

Deci sa ma bag si eu in comverstite. nu exista om care sa nu se fi masturbat fie ca e fata sau baiat doar ca nu recunosc. chiar si cand esti intro relatie uneori simti nevoia sa te intorci la prima ta "dragoste" ..masturbatu. deci in concluzie exista oameni care fac si recunosc, si oameni care fac si nu recunosc. funda?

| EddyEdward a răspuns:

La baieti de doua ori pe saptamana e ok si imbunatateste viata sexuala. insa daca o faci in fiecare zi poti ramane ipotent pe la 40 de ani.

La fete nu e asa ok. cu cat o fac mai mult cu atat incep pierderile de memorie si alte faze nasoale.

Sper ca te-am ajutat!