| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre misoginismul din ziua de azi
dc femeile sunt considerate niste obiecte si sunt subestimate de barbati?
dc daca un barbate se culca cu mai multe femei e tare dar o femeie daca face asa e vazuta prost?
ei vor maici tereze dela manastire dar nu ofera asta la schimb

8 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Vai de mine, noroc ca penisul se poate baga, iar in vagin se poate intra, ca altfel nu mai puteati face comparatiile astea metaforice. Daca natura ne creea invers, ce raspuns mai era?
Treaba asta cu sexul am considerat tot timpul ca trebuie facuta cu cap-cand si cu cine trebuie.Nici ca tip, nici ca tipa nu mi se pare ca e normal sa te culci cu toti si toate, pe unde apuci, dar nici sa mergi pe principiul 'Primul si ultimul'. Un om deschis la minte intelege daca ai avut mai multi parteneri sexuali, dar totusi totul se face cu masura.Nu e chiar in regula sa te folosesti corpul doar pentru placere si sa nu te controlezi. Daca un om considera ca merita sa sa culce cu o anumita persoana, e strict treaba lui si a respectivei persoane, nu vad rostul discutiilor din public. E de prost gust sa te lauzi cu cati/cate te-ai culcat, oricine poate face sex, asta nu-i o noutate, scopul e sa gasesti omul cu care sa te poti intelege pe toate planurile si ideal e ca atunci sa ai maturitatea si capacitatea sa te opresti.happy

| RXN a răspuns:

Nu ma agit din cauza zicalei, ci din cauza mesajului pe care-l transmite.

| RXN a răspuns:

Te-ai saturat de idei preconcepute cand vine vorba de femei si barbati, dar tu insati ai afirmat una acum, interesant.De ce nu ti-ai impus propriul punct de vedere, indiferent daca va fi blamat sau nu? Poate pentru ca-ti convine sa mergi cu turma si sa te supui regulilor ei? Pai, atunci n-ai decat sa mergi pe principiul 'taci si inghide'.

| Acvila a răspuns:

O cheie care deschide mai multe lacate e considerata o cheie buna.
un lacat deschis de multe chei e de tot rahatul.

| Acvila a răspuns:

Roxana e doar o zicala.De ce te agiti?

| Acvila a răspuns:

Si ce obtii cu asta?! m-am saturat pana peste cap de diferentele care se fac intre barbati si femei, oricand, oriunde.Ideile preconcepute nu se schimba.
a fost si vina mea ca nu am pus ghilimelele de rigoare.

| Acvila a răspuns:

laughing de ce sa fie blamat?
asta e raspunsul tuturor barbatilor la intrebari de genul.Nu am deloc spirit de turma, chiar deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeia, pentru bani s-a dezbracat peste tot, si a acceptat sexul in toate orificiile sale, minimalizand astfel importanta ei ca fiinta, omeneasca si fiind perceputa de toti putoii de 12-17 ani drept obiecte sexuale. e vina lor.nu vezi o revista un ziar sau o emisiune televizata, fara cateva dezbracaturi din astea, cu chilotii bagati undeva. sunt frumoase nu spune nimeni nu. dar le scade valoarea de fiinte omenesti marind-o pe cea comerciala.barbatii? daca primesc moaca ceia ce vor, ba mai mult decat atat, de ce si-ar face mustrari de constiinta? daca tu ca fata iesi cu cracii goi pe strada si te mai si apleci, fiindca ti-ai scapat mobilul, eu ca barbat ce ar trebui sa fac? dar un trudit in care alearga hormonii ca o furtuna? ma, nu maice tereze. dar putina decenta, pudoare si feminitate nu strica. dar nu goliciune totala deodata.