| MorcovMajestic a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile care nu au prietene femei, doar barbati?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O părere minunată.

| Drimmero a răspuns:

Cunosc si eu cateva care mi-au spus "eu ma inteleg mai bine cu barbatii pentru ca femeile sunt false iar barbatii mai sinceri" sau "cu barbatii pot vorbi orice, ei stiu sa asculte" am ramas putin surprins pentru ca nu ma asteptam la acea vreme sa aud asta, dar am ajuns si eu la o concluzie, nu pot generaliza dar pot baga in aceeasi oala destule: unele femei sunt mai rautacioase cu conationalele lor.
Parerea mea e ca exista cazuri in care femeile nu se inghit intre ele si cu barbatii gasesc o chimie potrivita.

| Lioana a răspuns:

Nici eu nu mai am prietene femei. Ce sa vorbesc cu ele? Barfe? Retete culinare? Cum as putea petrece timp cu o prietena femeie cand femeile de varsta mea sunt preocupate de familiile lor si de munca?
Nu mai e ca in copilarie cand ne jucam impreuna pe afara, sau ca in adolescență cand vorbeam despre baieti.

| MorcovMajestic explică (pentru Lioana):

Si cu barbatii ce vorbesti? Despre fotbal si bere? Eu aud mai multe barfe in cercul meu de prieteni decat in al nevestei.

| Lioana a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Multe pot vorbi cu barbatii dar nu cu oricare. Despre vreme, despre excursii, despre hobby-uri, impresii despre viata etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, am o parere tare buna, cresc langa ei si si devin baietoase, cinstite, si blande cu totii, mai ales cu barbati, e foarte bine ca o femeie sa stea si sa petreaca timpul cu baietii caci nu vor fi c*rve care stau si se pozeaza zi de zi pe retelele soiale si nu vor fi lesbiene, vor fi fete normale si gospodine harnice in care poti avea incredere!

Sper ca te-am ajutat

| vidia a răspuns:

Am prieteni de ambele sexe, as putea spune că sunt cam la același unda, dar cu băieții te distrezi mai tare, sunt și de încredere, plus că îți țin secretele in siguranță.

| MorcovMajestic explică (pentru vidia):

Esti putin naiva, dar e dragut asta. Nu stiu ce secrete ai dar daca ai dat nuduri sa stii ca le are toata lumea