| Sunnyツ a întrebat:

O tipa il viziteaza in Nepal pe Dalai Lama si ii pune urmatoarea intrebare:
- Mult stimate invatator, va rog explicati-mi: daca un barbat se culca cu mai multe femei, el este vazut ca un gigolo sau ca un fustangiu. Dar, daca o femeie se culca cu mai multi barbati, ea este vazuta ca o prostituata, sau ca o femeie usoara. Nu este nedrept?
Dalai Lama asculta foarte atent si ii da ca raspuns aceasta perla de intelepciune:
- Iata, fiica mea, gindeste in urmatorul fel: daca o cheie deschide mai multe lacate, ea este o cheie speciala, ceva optim de avut. In schimb, un lacat care este deschis de mai multe chei diferite... este ceva foarte prost de avut. Ceva pareri? big grin

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Inteligent si interesant,dar tot parca are acea urma de enigmatism sadea specific culturilor inrudite cu budismul.Mie nu mi se pare nici drept,nici nedrept.O femeie normala care are mai multi barbati,neintretinand relatii sexuale pe bani cu ei,e OK, la fel si un barbat care intretine relatii sexuale cu mai multe femei, atat timp cat nu inseala.Insa una care face sex cu tot cartieru de la 14 ani,sau una care se vinde,ei bine, n-am nicio retinere in a-i spune ca e o coarda penala, si a-i oferi un calduros loc la dracu.Si cum a spus un om intelept, romanii au cele mai frumoase femei, dar au si cele mai multe curve.Pace!

4 răspunsuri:
| uN23 a răspuns:

Interesanta logica. laughing big grin

| Bossulet a răspuns:

Dalai Lama era Barbat! si da a vut maaare dreptate!

| NFC5498 a răspuns:

Absolut genial laughing

| cristiana1998 a răspuns:

laughing amuzant dar putin dicriminator...dar aproape adevarat dupa minebig grin