| Psychothic a întrebat:

Ce parere aveti despre nimfomane?
Aveti/ati avut vreo relatie cu vreuna?
Au in cap doar organul genital masculin sau este doar un mit, ci de fapt ele sunt niste victime ale unor barbati "impotenti"? Avand nevoie de o stimulare sexuala putin mai intensa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimfomania reprezinta de fap un fel dorinta sexuala continua, permanenta insa mult mai intensa in comparatie cu libidoul exagerat de ridicat si din acest motiv ambele simptome sunt considerate de fapt niste disfunctii sexuale care se caracterizata printr-un apetit sexual exagerat. Femeile nimfomane de fapt sunt afectate de sindromul excitarii genitale persistente si din acest motiv ele au senzatia persistenta ca organele lor genitale sunt intr-o stare continua de excitare, similar cu senzatia de a fi in preajma momentului de producere a orgasmului. Aceasta stare nu are nicio legatura sau o dorinta de a intretine sex cu un barbat deoarece se pare ca nimfomania este oarecum prezenta si/sau carcteristica mai degraba in randul femeilor cu orientare lesbiana.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibilitati sunt mult cei drept dorinta sexuala e mai intensa in functie de ciclul menstrual, cred ca unele femei dobandesc dependenta pentru placerea aia

| Adelin_Denis_1999 a răspuns:

Nimfonanele sunt persoanele acelea care îți fac ziua mai frumoasă. Cunosc o Alexandra, și dacă îți dorești îți pot oferi adresa ei de contact dacă-mi dai fundă-n cur.