| raduspace10 a întrebat:

Barbatii folosesc deseori "baga-mi-as (organul genital masculin)". Ideea e ca si femeile, tot cu organul genital masculin zic. Intrebarea se pune: de ce nu auzi niciodata barbati zicand "baga-mi-as (organul genital feminin)". La femei mai auzi, dar foarte rar oricum. Tot cel masculin e "baza" in toate injuraturile cu "baga-mi-as".

3 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Pentru că organul masculin este cel care se "bagă" undeva.

| raduspace10 explică (pentru Alyra):

Si organu feminin se baga pe o teava rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e o înjurătură foarte comună/simplă/populară. De cele mai multe ori e zisă din reflex, adică e "scăpată" pe gură.