| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o fată care până la 22 de ani nu a avut un sărut? E ceva rușinos?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

E rusinos sa crezi ca e rusinos.
Eu o vad drept un avantaj.

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Cam care ar fi avantajul?
Eu cred că dacă ai un IQ peste medie e un avantaj, faptul că nu te-a pupat nimeni e egal cu 0, chestii asta nu te face nici mai buna nici mai deștepta nici sfânta

| Plato a răspuns (pentru SilentRain):

E un avantaj pentru mine, uite, pur si simplu.

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Aaaaaaa' doar pentru tine

| Plato a răspuns (pentru SilentRain):

Da. Posibil si pentru altii, nu cred ca-s chiar unic in lume.

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Pai cum așa? Cum poate fii un avantaj?

| Plato a răspuns (pentru SilentRain):

Stii oamenii aia ce colectioneaza jucarii? Aia de nu le scot niciodata din cutie sa nu le scada valoarea.
Altceva nu mi-a venit, dar sper sa intelegi. laughing

E o chestie strict psihica.

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Aaaaaaa' acum am înțeles, deci fata e o jucărie din perspectiva ta și dacă sa mai pupat cu cineva e stricata, clar
Alea car nu-s pupate sunt sfinte și pure că mama lui Isus Hristos

Mda o concepție puțin greșită (să nu dai cu toporul, asta e doar punctul meu de vedere )

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Pai si daca ii stricata din fabrica?

| Plato a răspuns (pentru SilentRain):

Pai dau cu toporul macar pana ma intelegi cum trebuie, chiar daca dupa nu esti de acord. laughing
Nu stiu daca nu ai inteles sau doar te faci. Femeia nu e o jucarie din perspectiva mea, cred ca stii asta deja. Daca s-a mai pupat cu cineva nu e stricata, dar creste in ochii mei daca totusi nu a facut-o. Creste in ochii mei vorbind strict in ideea unei relatii, altfel n-am treaba.
Am fost mai clar?

| SilentRain a răspuns (pentru Plato):

Da, să trăiți big grin

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns (pentru Plato):

Plato draga, sa stii ca tu esti foarte amuzant prin ideile tale. Faptul ca iti doresti ca o fata de 22 de ani sa nu fi avut nici macar un sarut la varsta asta nu inseamna decat ca esti o persoana care are o mare nesiguranta de sine. Te face mai barbat sa stii ca este virgina si ca nu s-a sarutat niciodata? Iti creste orgoliul masculin? Asta se intampla pentru ca nu iti doresti ca fata/femeia respectiva sa mai aiba termen de comparatie si sa te considere pe tine cel mai cel. happy Si o sa te considere, insa, imi pare rau, asta nu inseamna ca esti si adevarat. laughing Asta pentru ca nu ai incredere in tine ca barbat. Nu iti convine sa stii ca fata respectiva are o oarecare experienta cu barbatii si ca nu poti tu sa o joci pe degete dupa bunul tau plac. Pentru ca esti nesigur.
Marea majoritate a afirmatiilor tale de pe site ul asta sunt foarte ironice, dar ti am mai zis eu tie, asta nu te face destept sau cum mai crezi tu in ochii celorlalte mii de oameni care ti le citesc. Un pic de modestie nu ti-ar strica. Ca sa nu mai zis ca esti si misogin.
Grow up, boy!
P.S. Fata asta Caste pune numai intrebari despre sex. Ea condamna sexul, spunand ca e ceva rusinos, insa isi doreste foarte mult sa stie daca e gresit ca pana la 22 de ani nu s-a sarutat cu nimeni. Ciudat nu? Prin toate intrebarile ei demonstreaza doar ca isi doreste foarte mult sa faca si ea sex, insa vrea sa fie Maica Precista. Sexul e un mare pacat ce-i drept. O persoana care doreste sa se pastreze "casta" accepta situatia si nu bombaredeaza rubrica asta numai cu intrebari prostesti. Ce e enervant e ca ea vrea cumva prin convingerile ei "pure" sa le dea peste nas celor care deja au facut sex pana la varsta ei.
Penibil totul!

| Plato a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Tu de unde ai aparut? laughing M-ai urmarit din umbra si acum vii dupa mine.
Da, eu sunt ala misogin. Un misogin care indeamna femeile sa fie independente, demne si sa puna pret pe ele. Ar trebui sa-mi fie rusine.
Sunt si un ratat nesigur pe el, iar caste ce sa mai vorbim, "cea mai femeie usoara" care exista.
Nu inteleg de ce nu te-ai aratat mai repede, de ce nu mi-ai prezentat aceasta revelatie mai din timp. sad

84 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Emazio a răspuns:

Nu e rusinos, dar cunosc eu pe cineva care nu a avut parte de nici o relatie ori sarut si etc cu cineva, si acum e sub pastile pentru ca si-a suprimat nevoile sexuale ani de zile. Nu stiu de ce am asa putin presimtirea ca o sa ajungi undeva mai tarziu in varsta intr-un final o sa ai 1-2 prieteni pe langa partener si cand toti o sa povesteasca vrute si nevrute tu o sa taci malc. Si o sa te gandesti ca vremea aia a trecut asa, si eu eram obtuza.

| RoCkKiD a răspuns:

Care e problema? Daca nu vrea poate sa nu sarute pe nimeni toata viata. E alegerea ei si nu vad nimic rusinos acolo.

| RAY a răspuns:

Tu la cum arati nu cred asta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Crezi gresit.
E total invers

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E frumoasa

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Naspa de aia nu e sarutata de nimeni

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te atrage deloc?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Puteți să nu purtați discuția asta aici?laughing
Mersi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai rusinat, sa si raspund, inseamna ca e urata, timida, antisociala

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Oo, daca trece "Testul simetriei" al lui Ray, inseamna ca e ceva. laughing

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Nota 7, 5

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ba da imi place pozitia care a ales-o, cum isi ridica subratul, simt feromonii prin ecran.

| Emazio a răspuns (pentru RAY):

Daca la 7, 5 e frumoasa una de 9-10 cum e? Unicorn?
pare mai mult de un 7.

| RAY a răspuns (pentru Emazio):

Draguta

| Horus35 a răspuns (pentru Plato):

Vaaaai! Nu pot să cred că ai scris asta! xD xD xD

| Emazio a răspuns (pentru RAY):

Sa va bucurati de ea cat mai posteaza, o sa dispara la fel cum a aparut dupa ce toate nebuloasele ei o sa fie oarecum raspunse pe pagina. Daca vreti sa faceti o miscare acum e ocazia.

| RAY a răspuns (pentru Emazio):

Plato deja o agatato

| Emazio a răspuns (pentru RAY):

Se potrivesc, amandoi par la fel de habotnici

| Plato a răspuns (pentru Horus35):

Ce nu poti sa crezi ca am scris? Am zis mai multe, zi-mi care te-a socat. happy

| Horus35 a răspuns (pentru Plato):

M-a amuzat teribil. Nu știam că RAY are un "test al simetriei" pe care trebuie să-l treci xD.

| Plato a răspuns (pentru Horus35):

Aa, da. E un fel de teorema lui Pitagora dar pentru față.
Iti zice Ray foarte repede daca te incadrezi, ii dai doar poza. Iti da si nota, vezi ce sincer e.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

De ce mi ai dat eronat? Mai bine zici in cuvinte. N am dat niciodata eronat la raspunsurile tale chiar daca mi se pareau proaste. E un fel las de a raspunde cuiva

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Preferi sa-ti scriu: "Evaluez raspunsul ca fiind eronat"?
De ce eronat? Pentru ca ai zis ceva de genul "gaseste pe cineva sa iti placa cat-de-cat".
Da, trebuie sa fie perfect. Da, se poate sa fie perfect. Nu, nu are niciun motiv sa se grabeasca sau sa încerce, ca nu moare nimeni, nu e o urgență. Cand va fi, va fi.

Sper ca am reusit sa-ti satisfac dorinta de cunoastere printr-un raspuns mai elocvent decat simpla evaluare.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Emma30555):

Poti fi sigura ca NU esti singura care pateste asa ceva. Este modul imbecil prin care poate proceda orice retardat iresponsabil de pe acest site. rolling on the floor

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Fiecare cu parerea lui. Am spus ca nimeni nu e perfect, nu exista om perfect. Sti si tu ca sunt cazuri de femei virgine care si la 50 de ani asteapta printul pe cal alb, e ok sa ai standarde inalte, e ok sa te indragoatesti, dar pentru asta trebuie sa ai si o deschidere sufleteasca, daca tot timpul gasesti nod in papura si la cel pe care il placi si desi ai atractie fata de el, dar nu e baiatul perfect pentru ca gasesti un defect ceva
Nu zic ca e cazul aici, am si spus sa astepte omul potrivit dar e bine sa ai activitati diverse, prieteni, locuri de iesit, ca sa poti sa intalnesti pe cineva. Mai citeste odata raspunsul meu, nu am zis sa i placa cat de cat

| Horus35 a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui să mergi să te angajezi la o casă de modă. Asemenea talent e păcat să fie risipit pe TPU. Faci selecția modelelor, scrii lucrări in care critici moda, etc. Lăsând gluma, tu chiar iei în serios nota pe care ai scris-o mai sus atunci când vine vorba de relația ta cu persoana respectivă?

| RAY a răspuns (pentru Horus35):

Parere subiectiva, da pentru mine e de nota 7, 5

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Foarte bine, sa-l astepte.
Normal, o simpla atractie nu e suficient. Trebuie sa fie ceva special.
E o prostie sa alegi pe cineva facand un compromis. Daca mergi pe ideea "lasa ca e bun si asta" sau "hai, ca merge" exact asa relatie vei si avea. Chilipir cauti, chilipir gasesti.

Mna, nu stiu de ce deranjeaza acel "eronat" chiar asa tare.
Inteleg cand esti un ratat, un cretinalbrosu, dar in rest?

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Nu e frumos sa jignesti, si nu e cazul la persoana la care bati apropouri

| Horus35 a răspuns (pentru RAY):

Și dacă e de nota 7, 5 înseamnă că o să te porți diferit cu ea față de persoanele cărora le dai alte note, fie ele mai mari sau mai mici? O să-i acorzi mai puțin respect, mai puțină înțelegere, răbdare decât îi acorzi unei persoane de un 9? Sau îi vei oferi mai multă atenție decât îi oferi unei persoane "etichetate" cu un 6?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Se referea ca e urât sa ii dai note, de obicei

| Plato a răspuns (pentru Horus35):

Pff, ai pus intrebarea fatala. Acum o sa-ti zica de efectul Halo. laughing

| Horus35 a răspuns (pentru Plato):

E doar o întrebare la care nu e obligat să răspundă dacă îl deranjează dintr-un anumit motiv. Nu sunt aici să-i fac teoria chibritului pentru că nu-s eu în stare sa spun dacă greșește sau nu. Da’ pe bune, ce mai e și aia efectul Halo?! laughing Eu cer o explicație simplă pe care s-o pot înțelege, nu tratate de psihologie. laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule e parerea mea

| RAY a răspuns (pentru Horus35):

Pun pret mai mult pe sinceritate

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Cei nu iti mai place de nevasta ta?

| Horus35 a răspuns (pentru RAY):

Este exact pagina pe care am intrat să văd despre ce e vorba după ce mi-a zis Plato că o să-mi pomenești de efectul Halo laughing

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu asta?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ai comentat

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Mnah, sensibil te-ai facut. happy

| RAY a răspuns:

Si nu ma mir
Ca inca ma mai cauti
Atatea amintiri
Cum sa le uiti asa usor

Si numa mir
Ca inca ma mai cauti
De atatea priviri
E si normal sa-ti fie dor

Dar stii cand am plecat, sa am de unde sa ma intorc
Si chiar nu stiu cum vrei tu sa ma port

Adio si ramai cu bine
Adio viselor in doi
Imi iau viitorul inapoi

Te pup, sa ai grija de tine
Dar, te rog, nu privi inapoi
Eu fac, din lacrimi, versuri noi

Sper ca intr-o zi
Ai sa intelegi ce cauti
E atat de pustiu
La tine-n sufletu, nu ma crezi

Sper ca intr-o zi
Ai sa gasesti ce cauti
https://Versuri.ro/w/c2k7
Eu deja stiu si de-aia n-o sa ma mai vezi

Adio si ramai cu bine
Adio viselor in doi
Imi iau viitorul inapoi

Te pup, sa ai grija de tine
Dar, te rog, nu privi inapoi
Eu fac, din lacrimi, versuri noi

Sa uit de tine

Si nu ma mir
Ca inca ma mai cauti
Si nu ma mir
Ca inca ma mai cauti

Adio si ramai cu bine
Adio viselor in doi
Imi iau viitorul inapoi

Te pup, sa ai grija de tine
Dar, te rog, nu privi inapoi
Eu fac, din lacrimi, versuri noi

Sa uit de tine

| Andreeush a răspuns:

Nu e rușinos.
Fiecare e liber să își trăiască viața așa cum vrea.

| SilentRain a răspuns:

Asta nu e nici o laudă nici un defect, n-am nici o părere

| Sofer a răspuns:

Nu e rusinos deloc. poate a fost preocupata de altceva si tocmai acum a ajuns la pasul asta de a avea primul sarut.

| RainmakerX a răspuns:

De ce sa fie rusinos?
Aspectul clar nu e problema asa ca ai un comportament care sperie lumea, alta explicatie nu exista.

| Emma30555 a răspuns:

Nu contează părerea lumii contează părerea ta. Căci nu e ceva rușinos dar probabil ca tu îți dorești să se întâmple sa vina fat frumos pe un cal alb. Printul din povesti nu exista însă acum problema e ca dacă tot ai stat pana acum, nu are rost acum sa iei o decizie proasta, dar sa fii un pic mai deschisa, sa încerci sa cunoști ar fi indicat. Sa ți mărești un pic cercul de prieteni, sa ieși din casa ca să ai ocazia de a cunoaște un băiat cum ți l dorești tu, în mare, căci băiatul perfect nu exista.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

N-ar trebui sa te simti complexata.
In cel mai rau caz, nu va conta acest aspect.
In cazul cel bun, daca-i de buna credinta, va aprecia.

| CleanHeart a răspuns:

Nu e o rușine, e o mândrie pentru că s-a respectat. La vârsta asta e bine sa fim preocupati de cariera, după este timp de toate.

Răspuns utilizator avertizat
| TristanTzara a răspuns:

Nu. Un singur lucru e rușinos, să fi mândru de propria prostie. În rest mai totul e arbitrar.

| TristanTzara a răspuns:

Tu fată, nu mai pune întrebări d-astea, că ăștia încearcă să te combinelaughing

| Plato a răspuns (pentru TristanTzara):

Vezi-ti man de dadaism. laughing

| gogu220 a răspuns:

Acum ori trăiești în sălbăticie ori ești sălbatică, nu cred că nici un băiat să nu fi încercat măcar.

| eckblume a răspuns:

Fiecare parere e subiectiva. Am cunoscut multe persoane asa si din ce am vazut, opiniile erau impartite. Pentru unii oameni este dubios (ex:"sigur are vreun defect, e inhibata" etc.), altii cred ca e ceva demn de lauda, altii cred ca nu si-a gasit persoana potrivita, iar unora nu le pasa.
La 22 de ani cred ca mai mult te-ai simti constransa de prieteni, familie (banuiesc ca nimeni nu scapa de intrebarea:"Ti-ai facut si tu iubit?"). Pana la urma fiecare are propriile alegeri. E mai rau cand simti nevoia interioara de atasament; se produc niste schimbari in organism. In rest, daca la 22 de ani simti ca nu vrei sa te grabesti, e strict alegerea ta (ma refer in general).
Depinde cu ce fel de persoane te intalnesti si de convingerile acestora.

| gheorghe699 a răspuns:

Esti frumoasa, atragatoare, sexi, cinste tie! ..ai timp toata viata...

| 90210 a răspuns:

Eu am avut primul sarut la 23. Nu vad asta ca pe o problema.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu e ceva rusinos.

| Nyarlathotep a răspuns:

E o fata ciudata. Daca pana la varsta asta unei fete nu i s-a furat nici macar un sarut, inseamna ca problema e la dansa. Ceva nu e in regula in capul ei.

| armand69 a răspuns:

Mie mi se para doar trist

| pagliaci a răspuns:

Indica probleme de socializare.

| stefan1993ful a răspuns:

Bună...vreau să ne cunoaștem! Ți se poate părea ciudat ..Cine știe vom forma un cuplu!

| Plato a răspuns (pentru stefan1993ful):

Bafta! laughing
Pe bune, Doamne ajuta-ti!

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Doamne ferește!

| Horus35 a răspuns (pentru stefan1993ful):

Tu ești cireașa de pe tort. laughing

| bbobo22 a răspuns:

Nu cred ca este deloc rusinos. Cred ca este putin ciudat...
In functie de motivul pentru care nu s-a intamplat ...ar putea sa ascunda o mica problema.
Oricum, sarutul este un act intim si presupune sa gasesti in primul rand partenerul fata de care sa te simti atrasa si care sa-ti confere increderea necesara. La 22 de ani esti inca foarte tanara, deci ai timp sa-l gasesti.

| vjr1979 a răspuns:

Sarutul e ceva special, nu vine intamplator, nu trebuie contorizata varsta la care l-ai primit sau nu. Nu vad de ce ar fi rusinos.

| Sebastiann7 a răspuns:

Personal, daca mi-ar placea de acea fata si as fi constient de acel lucru, as privi-o ca si pe o comoara. happy