| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de sexul oral? Este rusinos sa faci asa ceva?

14 răspunsuri:
| Heather2001 a răspuns:

Nu.este ceva frumos si romantichappy

| alina58 a răspuns:

Rusinos? nu...mai degraba scarbos!

| papusikk a răspuns:

Nu este rusinos foarte multa lume o face.eu sunt de acord atat din partea fetelor cat si din partea baietilor si nu inteleg de ce majoritatea baietilor vor sa primeasca da nu stiu sa daruiasca ce femeile sunt mai proaste si ei destepti?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru papusikk):

Chestia e că la băieţi nu ies tot felul de secreţii care miros a peşte stricat.
Dar sub un duş orice e acceptabil.

| lexzor a răspuns:

Nu este rusinos, cat timp face partenera, nu parteneru sau tu =]

| Bogdan1212 a răspuns:

Depinde de varsta si nu este indicat la baieti rolling on the floor

| tensazangetsu a răspuns:

Dupa parerea mea aici nu-i nimic rusinos si cehar imi place si sa primesc si sa darues placerea

| littlepupy23 a răspuns:

Nu cred ca e rusinos sa faci asa cevawinkinghappy

| IrinaMarin a răspuns:

Ma,mie mi s-a facut si recunosc ca e mai mult decat placut laughing dar eu n-as faceo :d

| nimiiiiiic a răspuns (pentru IrinaMarin):

Sunt de acord cu tine Irina. Ca fata e uraaat big grin

| ABianca a răspuns:

Sexul oral este o parte fireasca a actului sexual. Desi este un subiect tabu in ziua de azi, iar in trecut nici vorba sa auzi de asa ceva, nu este un lucru rusinos pana nu il faci tu sa para rusinos. Ori ca dai sex oral unei fete, ori unui baiat, nu este rusinos. Este un mod de a darui placere persoanei pe care o iubesti, sau persoanei cu care petreci acele clipe pasionale. Este o ipocrizie din partea acelora care spun ca "da, eu sa primesc sex oral, dar sa dau...niciodata, ce scarbos". E o prostie. Sa luam exemplu... daca sexul oral ar fi foarte mediatizat si nu ar fi considerat in societate un lucru atat de rusinos, mult mai multe fete ar fi recunoscut ca o fac. Da, binenteles, ori la un baiat, ori la o fata, poate sa fie foarte scarbos, daca nu iti place ceea ce faci. Ca si mancatu de cereale cu lapte, daca nu iti place, poate sa fie super scarbos. Dar in clipa in care te gandesti ca iti faci partenerul sa se urce pe pereti de placere.nu te mai opreste nimic. Asta inseamna si sa fii intr-adevar "bun la pat": sa iti pese mai mult de placerea celuilalt, sa dai tot ce ai. Nu este un lucru rusinos, pentru ca il faci pentru partener, pentru placerea lui, si implicit, pentru tine.
Binenteles, daca te duci si incepi si te lauzi ca am facut sex oral aleia aluia, lumea o sa te priveasca foarte rau (asta pentru ca asa au fost educati).
Presupun ca esti la varsta in care nu faci sex pentru procreere si copii, ci pentru placere, asa ca de ce sa nu profiti?

In concluzie, sexul oral e ca si sexul in sine. De ce faci sex? Pentru placere. Atunci ofera placere, ca vei si primi.

| Andreea148 a răspuns (pentru ABianca):

In sfarsit un raspuns normal! sincer, nu inteleg de ce toata lumea spune ca e ataaaat de scarbos si de rusinos. nu este deloc nici una, nici alta, in cazul in care o faci cu persoana iubita. si, la urma urmei, daca sa faci oral e rusinos, sexul normal de ce nu e? mai ales daca nu faci sex pentru a procreea, ci pentru placere, nu vad dc nu ai face si sex oral pentru placere, asa cum ai spus si tu! eu cred ca este scarbos doar in cazul in care nu iti doresti sa faci acest lucru, si atunci nici nu ar trebui sa-l faci! dar eu consider ca atunci cand faci dragoste cu persoana iubita, nimic nu e prea mult sau rusinos, daca asta iti vine sa faci! atunci e cu adevarat frumos cand iti dai frau liber imaginatiei si nu te mai gandesti la nimic, ci pur si simplu te lasi purtat de val.

| ABianca a răspuns (pentru Andreea148):

Iti multumesc pentru sustinere, si ma bucur ca mai este cineva care pretuieste relatia intre doi oameni care se iubesc si gandeste asa ca tine, si ca mine. Asa, ar fi mult mai multi oameni fericiti in relatii/casnicii/familii happy

| burg00a a răspuns:

Nu este rusinos! si nu iteleg de ce toti baietii care au raspuns au vrut doar sa li se faca asta ca fatada sa nu spuna ei ca fac oral, si unele fete o dau in scarba cand ele stau cu gurita sub centura.
P.S nu e rusinos si e chiar in folosul tau.(sunt baiat si am facut sex oral UNEI FETE sa nu se intelega altceva)