| lov318 a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie adolescentina in care fata e cu 2-3 ani mai mare decat baiatul?happy

12 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Woow, fain, iti ofera lectii > adica e mai sigura pe ea la ceeea ce vrea si isi dorestesmug, si eventual daca o taie capul stie sa controleze sitatia. orice situatie! eventual ea o sa fie deasupra ta! si la propriu si la figurat!

| neutrino a răspuns:

Esec total, dar totusi pentru baiat poate fi o mare experienta.

| adriang95 a răspuns:

Total inexistentă (eu sunt un exemplu că așa ceva nu are loc...) și punct! indiferent cât de matur e un băiat, nicio fată (cel puțin din câte cunosc eu) nu ar avea o relație cu el dacă e cu 2-3 ani mai mic decât ea...

| FuckTWorld a răspuns:

Am avut iubita care avea 20 de ani cand eu aveam 17 ani si a tinut chiar foarte bine, 2 ani de zile am stat cu ea si a fost prima dragoste cu adevarat a mea.Eu am facut primul pas la un bal am vazut-o cand eram in liceu si i-am lasat numarul am mai vorbit am socializat i-am lasat numarul si mi-a zis ca are prieten si ca nu poate fii cu mine si etc.Insa dupa 3 saptamani m-a sunat si m-a intrebat daca mai ii valabila oferta ca numai are prieten si totul a mers bine 2 ani. Fata aia nu ma jignit odata in viata ei, nu era genul dupa bani avea masina fata, avea bani, avea scoala nu era proasta si nu statea cu mine ca sa profite, nu era materialista.Cea mai lunga relatie am avut-o cu o fata mai mare ca mine cu 3 ani si nu mi-am distrus nervii cum am facut-o cu altele nu mi-a dat nici un motiv de genul asta. Dupa n-am despartit de ea am mai ramas prieteni o perioada, amici, ne vedeam zi de zi aproape pana la un moment dat, pana cand am distrus tot grav de tot.Cine zice ca ii inexistenta relatia de genul acesta nu ii chiar asa. Dintre toate fetele cu care am umblat ea a fost cea mai speciala si in perceptia mea ea ii fata ideala pentru mine din toate punctele de vedere o vad asa.Numai bine!

| clorhidrat a răspuns:

2-3 ani nu sunt chiar asa de multi, cu conditia ca baiatul sa fie peste 16 ani.

| draky90 a răspuns:

Go for it! laughing

| pati2021 a răspuns:

Nu tine, baietii se maturizeaza mult prea greu deci o sa-l domini mult prea mult! daca era vorba despre persoane peste 25 de ani mergea dar la adolescenti nu e cazul

| adriang95 a răspuns (pentru pati2021):

Generalizezi prea mult la chestia cu maturizarea și mă simt jignit...

| pati2021 a răspuns:

Cei care se sint jigniti sa afle ca nu asta era dorinta mea, sa-i jignesc! si inteleg ca unui baiat ii vine bine cu o fata desteapta dar ce sa faca o fata cu un copilas? sa-i dea educatie, sa-l incete ce e viata? e naspa! fetele adora ca cineva sa aiba grija de ele, sa fie ingrijite, poate stau cu cineva mai copilaros o perioada de timp dar niciodata nu prea mult! si nu o scot din burta, treaba asta se observa!

| Walle1996 a răspuns:

Pai in zelele noastre fetele de peste 14 ani isi doresc baieti de 20+...deci nu prea vad sa fie posibila relatia de care ai amintit tu in intrebare.dar daca sentimentul este reciproc de ce sa nu fie acea realtie?!

| stefi99alexa a răspuns:

Pai daca ei se iubesc nu conteaza.happy

| AmmaWaldorf a răspuns:

Proasta:*