| Ana98Ana a întrebat:

Ce parere aveti daca intr-o relatie fata este mai mare cu vreo 2-3 ani decat baiatul?

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se merge cu cartea de identitate de gât!
Sunt cupluri care au o diferență și de 10 ani și au o căsnicie fericită, ea mai mare decât el!
Pa, pa.

| mihaelaa18 a răspuns:

Sincer si eu am avut o relatie cu un baiat mai mic decat mine cu 4 ani.Am fost impreuna cu el un an.A fost frumos.Cu toate ca era mai mic am invatat atatea de la el.
Dupa parerea mea ar merge daca amandoi tineti unul la altul si nu tineti cont de parerea nimanui.
Dragostea nu are varstahappy.
Acum faci cum crezi tu ca este mai bine pentru tine si mai ales ce iti dicteaza inima.
Bafta happy

| mona a răspuns:

Sincer mie nu mi-ar place sa fiu mai mare ca baiatul dar la altii nu vad ca ar fi vreo problema asta

| h3r a răspuns:

Când vine vorba de 2 persoane adulte, capabile să meargă împreună mai departe, sunt de acord.

| Dariusuu a răspuns:

Rar vezi asa ceva.

Chiar mi se pare dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi nu văd de ce-ar putea fi o tragedie din asta.
Contează să te înţelegi, să fie respect reciproc, etc.
Te pup!

| TreiSurori a răspuns:

Parerea mea, nu as accepta niciodata un baiat mai mic ca mine fie cu un an.
Pentru ca se spune ca baiatul este mai imatur decat fata cu 3 ani.
Deci daca am 20 si el are 16 - la minte are 13, nu am nevoie de asa ceva.Nu cresc copii ci caut pe cineva cu care sa fac copii.

| tr3ig a răspuns (pentru TreiSurori):

Tu aia maturawinking :* :* :* :* :*

| Andrəi a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu stiu care e mai proasta dintre tine sau feminista care a scrsis articolul ala de rahat, stiu cupluri in care baiatul e mai mic cu 3-4 ani s-au casatorit si au copii, se iubesc si si-au ridicat o casa si nu se aplica regula aia cu e mai inapoiat cu 3-4 ani, o fata imi zisese si mie ca sunt prea mic ca sa fiu impreuna cu ea, ca orice fata are nevoie de un iubit mai mare(Tatal ei e mai mic decat maica-sa cu 1 an.), ea facand 15 ani in august si eu facand 14 in mai,
Culmea colegele surorii mele ma plac, unele au zis ca "ma cresc ele"
Ele fiind cu 2-3 ani mai marii decat mine... Iubirea, respectul si dorinta conteaza intr-o relatie culmea asta vine de la un baiat

| tr3ig a răspuns:

Vorba lui ssaabbiinn dragostea nu are varsta, atata timp cat ei se iubesc si se inteleg nu conteaza diferenta de varsta dintre ei. daca e vorba de tine sa va iubiti multhappy

| TreiSurori a răspuns (pentru tr3ig):

Nu ai cum sa stii ce e iubirea la 13-14 ani - dragostea din pacate, in zilele de azi are si varsta si look

| tr3ig a răspuns (pentru TreiSurori):

Cum zici, tu esti sefa tongue

| TeddyPaul a răspuns:

Nu mi se pare ceva "naspa"! Adica ar fi ceva ok... Fata sa fie mai matura decat un baiat...sa il invete cum sa aprecieze fetele si sentimentele lor!^^

| angus35 a răspuns:

Mi se pare o relatie anormala.Baiatul trebuie sa fie mai mare.Bafta!

| mariukka a răspuns:

Dragostea nu are virsta.e normal dar sa nu fie inalta fata

| RoxKnkK a răspuns:

Pai...trebuei sa va intelegti nu conteaza ani
La noi o femeie are 83 de ani si sotu ei 80 si ..chear si acum sunt casatoriti si se inteleg bine

| JansonLupu a răspuns:

Nu este nimic nana mea este cu 5 sau 6 ani mai mare ca nanul meu el are treizeci si ceva iar ea aproape patru zeci.

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Nu conteaza varsta! Daca iubesti baiatu si el pe tine. dar nah. depinde daca e relatie serioasa. k peste cativa ani cand el are sa fie in floarea varstei tu ai sa albesti =]`. Dar daca tu crezi ca iubirea e mai importanta decat aparentele. thinking

| ssaabbiinn a răspuns:

Dragostea n-are varsta.big grin

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru ssaabbiinn):

Sigur n-are varsta.Ce daca unu' de 18 ani se combina cu "una" de 80 de ani? laughing)

| RaVennARaVen a răspuns:

Parerea mea este ca acest fapt este chiar o porcarie! Daca cei doi sunt adulti, mai zic..Insa daca ei sunt adolescenti, las-o balta! Am o prietena de 17 ani si ii placea la nebunie un tip de 15 ani. Au fost impreuna 3 saptamani si dupa el s-a plictisit si i-a dat papuceii. Sincer..nici ea nu mai era atat de fericita cu el. Acestia au fost ei. Nu stiu cum sunt cei doi despre care vorbesti, dar sper ca ti-ai format si tu o imagine despre cum ar putea fi.laughing

| BeAndreea a răspuns:

Eu nu as accepta un baiat mai mic ca mine big grin...dar DRAGOSTEA NU ARE VARSTA! tongue

| andrei4ka a răspuns:

Eu tot ma intilnesc cu o fata mai mare cu un an si nu e nimic grav.Principalul sa fie sentimente reciproce