| RosaliaOriginala a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care nu intretin relatii sexuale doar dupa casatorie? Daca faci asta cum vei sti daca esti sau nu compatibil cu partenerul/partenera? Nu din cauza asta apar multe divorturi?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acum sunt si mai multe divorturi si se face sex inainte de casatorie.
Cum comentezi?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este cel mai trist lucru

| ania a răspuns:

Am o părere foarte bună, noi asa am făcut și consider ca e unul din ingredientele importante ale faptului ca avem o căsnicie fericita. Sunt foarte recunoscătoare soțului meu ca a refuzat toate ofertele anterioare pentru a păstra totul pentru soția lui.
Strict fizic nu prea ai cum sa nu te potrivești, doar vagonul e calea pe care se naște un copil. Înveți ce dorește celalalt, ce ii face placere. Nu avem filme în cap cu alții, nu facem comparații, ne e ușor sa fim fideli, sa avem încredere, le dorim același lucru și copiilor noștri.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt atât de puține cupluri care practica chestia asta încât cred ca întrebare nu are relevanta. Eu nu am întâlnit și nu am auzit pe nimeni care sa povestească ca vrea sau ca a așteptat pana la casatorie. Pe vremuri întradevar se practica si totuși cuplurile au rezistat, probabil ca acele cupluri învățau împreună, se descurcau ei cumva.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Emma30555):

Se masturbau singure cu randul la baie de rezistau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Așa ceva nu prea mai există în secolul ăsta sad dar ar fi frumos dacă ar mai exista big grin

2. Tu întrebi de sex și de compatibilitate. De când compatibilitatea în cuplu se traduce prin sex?!
Sau mă rog, există compatibilitate sexuală poate, dar oricum despre alea poți și discuta, nu trebuie musai să treci la acțiune. happy Adică discutând dacă tu ești soft și ea vrea hard, sau dacă tu ești hard și ea vrea soft. Caz închis aici. happy Rămâneți dacă vă place ce auziți, vă dați naibi dacă nu vă place. happy

Iar compatibilitatea din viața de cuplu, părerea mea, nu are nicio treabă cu sexul. happy Compatibilitatea din viața de cuplu trebuie să fie (el și ea au măcar aceeleași idei politice sau de viață, aveți chestii în comun, vă suportați toanele/păsărelele și defectele-cred că asta este CEA MAI IMPORTANTĂ CHESTIE din relația de cuplu, rozul e oricum doar la început, după încep războaiele, iar dacă în război nu accepți și partea dark a lui/ei, atunci nu o să accepți oricum nimic la partener happy și ar mai fi multe legate de compatibilitatea în relația de cuplu.
Astfel, sexul vine ca cireașa de pe tort și cred că dacă s-ar mai intâmpla așa, ca pe vremea bunilor noștri, cumva, ba din contră ar dinamiza relația, decât să o facă să scârțâie laughing) deoarece voi stați într-o relație, făcând până la urmă doar ceea ce fac prietenii, o bună bucată de timp, apoi la căsătorie descoperi altele și altele senzații și trăiri.

Dar mna, astea-s deja povești în piatră, antice și de demult, pe cale de dispariție chiar cum au devenit și dinozaurii. rolling on the floor)

Acum important este să găsești măcar o persoană cât de cât ok, apoi ai liber oricum la făcut ce vrei tu. laughing)

P.S. Permite-mi drag TPU să fac o glumă laughing) mai compatibil trebuie să fie capacul unui pix cu un pix decât sexul. Sexul în sine e sex și atât. Deci dacă prin tot ce faceți în relația de cuplu, vă atrage și unește, atunci e clar că veți fi compatibili și sexual. Asta o las așa aici, ca un mic argument în cazul în care mai crede cineva în treaba cu sexul după căsătorie. laughing)

| FilipSorin a răspuns:

Nu are importanta sexul, bruh, contează caracterul nu sexul, multi fac sex înainte si se despărțesc

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Habotnici,bolnavi psihic, îndoctrinați de către părinții bigoți.

| DEVdani a răspuns:

Am primit mesajul tau cu INJURATURA!

Domnul Dumnezeu va aduce PEDEAPSA in viata ta, pentru acest MESAJ!

| RosaliaOriginala explică (pentru DEVdani):

Amenințarea e păcat

| anonim_4396 a răspuns (pentru DEVdani):

Lol! Domnul Dumnezeul nostru nu cred că își pierde vremea cu polemicile TPU istice rolling on the floor) Mă scuzi, nu vreau să râd de El, dar după ce am văzut că ești doar un farsor, mi s-a tăiat până și de replicile lui God scrise de dumneata. Încă nu te uit. Încă nu te uit că m-ai făcut să-ți dau fundă, profitând de slăbiciunea mea pentru God. Iar ce mă doare cel mai tare e că eu, bă, dar bă, chiar am crezut că vorbești serios și că tu chiar ai har și vorbești omului from the heart. straight face Cât de naivă pot să fiu.

| GambleR40792 a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Nu exista asa ceva, cauta si pe internet relatie fara un scop comun si implicit sex cu sau fara contract nu s-a mai auzit de cand lumea, doar daca respectivi au probleme psihice la cap