| Andreeaioan115 a întrebat:

Am o intrebare aproximativ cate % din populatie intretin relatii sexuale inainte de casatorie?

Răspuns Câştigător
| Subsemnatul123 a răspuns:

De obicei "preferinta" asta vine datorata complexelor religioase. Este o greseala sa ramai virgina pana dupa casatorie. Daca nu gasesti partenerul ideal, cel mai probabil o sa regreti ca te-ai casatorit cu el. Am vazut chiar aici pe forum o fată care se plangea ca barbatu-sau n-o satisfacea deloc si a zis ca nici nu-si pune problema sa se casatoreasca cu el. Daca te iei dupa toate tampeniile religioase s-ar putea sa ajungi in situatia aia. Diferenta este ca fata care a pus intrebarea aia nu a pus botu la tampenii religioase si si-a dat seama ca barbatul respectiv nu-i bun pentru ea. Daca o sa se intample sa te casatoresti cu cineva care are libidoul mai mare decat al tau, cel mai probabil o sa ajunga sa te insele pentru ca tu nu-l satisfaci suficient.

15 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

99.99(9)%

| aXy99 a răspuns (pentru Ronnix):

Ce ai scris tu acolo este egal cu 100% si nu e chiar asa laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca intre 25% si 40%.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pe bune? De unde cifrele astea?

| SG1995 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

La o scală globală 45-50% e o aproximare veridică, sunt țări, unde mai ales dacă ești femeie, trebuie să fii virgină înainte de nuntă.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru SG1995):

La musulmani?

| SG1995 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Da.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru SG1995):

Si la ei se casatoresc ca tiganii la 15 ani?

| Andreeaioan115 explică (pentru Subsemnatul123):

Pai eu vreau sa ma casatoresc inainte de a intretine relatii sexuale insa ce vina eu am ca barbatul nu vrea sa se casatoreasca? ca nici virgina toata viata nu pot sa fiu sad sunt foarte trista

| SG1995 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Nu neapărat, poate avea și 20, dar e musai să fie virgină. Iar Africa de exemplu unele triburi le coase vulva și lasă doar mică parte liberă pentru urinare, cred că și în India e practica. Mai toate țările sărace și tradiționale au fetișul ăsta cu "puritatea femeii".

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

De obicei "preferinta" asta vine datorata complexelor religioase. Este o greseala sa ramai virgina pana dupa casatorie. Daca nu gasesti partenerul ideal, cel mai probabil o sa regreti ca te-ai casatorit cu el. Am vazut chiar aici pe forum o fată care se plangea ca barbatu-sau n-o satisfacea deloc si a zis ca nici nu-si pune problema sa se casatoreasca cu el. Daca te iei dupa toate tampeniile religioase s-ar putea sa ajungi in situatia aia. Diferenta este ca fata care a pus intrebarea aia nu a pus botu la tampenii religioase si si-a dat seama ca barbatul respectiv nu-i bun pentru ea. Daca o sa se intample sa te casatoresti cu cineva care are libidoul mai mare decat al tau, cel mai probabil o sa ajunga sa te insele pentru ca tu nu-l satisfaci suficient.

| Frank51 a răspuns:

Aproximativ 80-90%.

| SG1995 a răspuns:

Ce puțin 95% din populația țări.

| mentholinks a răspuns:

In Romania, in afara de pocaiti si un mic procent de tineri ortodocsi si catolici cam toata lumea o face.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce vârstă ai? eu as zice că după nuntă sa faci asta pentru binele sufletului tău