| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre parfumurile cu FEROMONI?
Se spune că parfumurile cu feromoni atrag femeile.
Eu din 1999 până acum cred că am dat vreo 2 000 euro IN TOTAL pe asemenea parfumuri

18 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pe scurt...nu.

Dar nu din cauza ca ar avea feromonii ceva, ei in teorie ajuta doar ca:

1. Din cauza ca sunt greu de sintetizat cel mai probabil majoritatea cumparatorilor se aleg cu feromoni de origine animala sau vegetala.
2. Din cauza ca parfumurile alea nu-s socotite ca fiind medicamente n-ai idee ce e in ele ca nu le controleaza nimeni.
3. Nu-s vreo formula magica, sunt doar un ajutor subtil. Daca o tipa te place fromonii for accelera treaba, daca nu te place nimic nu o sa-i schimbe parerea.

| doctorandus a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nimeni nu a descoperit niciun feromon uman.

| Simpatic a răspuns:

Numai crede toate prostiile de marketing, feromonii astia sunt valabili cand sunt emanati in stup de regina albinelor intre oameni exista multe alte reactii chimice care-i face sau nu sa se placa intre ei, sa se atraga etc

| Iote a răspuns:

Educatia, comportamentul civilizat atrag femeile. Nu parfumul.
Din ex

| zilog a răspuns (pentru Iote):

Am incercat cu educație m-am dus până și la facutate fără să îmi trebiască pentru că eu câștigam destul de bine și fără.
am făcut multe școli inutile în speranța că va da puncte implus
Băiat drăguț sunt am cei 7 ani de acasă

| Iote a răspuns (pentru zilog):

Raspunsurile tale de aici nu ma conving.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tot singur esti.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde.
Am pe una care zice că mă iubește dar mă jignește umilește la fiecare frază în parte și are chef să fie dulce doar câte o zi două maxim trei pe lună în rest se comportă ca o dictatoare nazistă.
Plus că dacă prinde bani pe la mine prin buzunare mii ia pentru că îi trebuie.
Mai am o ofertă de pe site-ul acesta săne vedem dar că nu am avut tinp să mă întâlnesc cu fata.

Mai am o ofertă de la o fostă iubită cu care am locuit impreună din anul 2009 până în anul 20013
Și i-am întreținut familia pentru că erau arestați la domiciliu pentru că fuseseră prinși cu țigări de contrabandă la prut.
Apoi fata plecase cu un austriac doar pentru bani
Și austriacul i-a dat 500p euro mamei ei 5000 euro fratelui ei 5000 euro sorei ei 5000 euro ei i-a cumpărat un cevrolet aveo nou și roșu.
Iar acum fata este psiholog și asistent social în republica moldova are 40 case de copii în subordine și 40 de azile de bătrâni peste care este directoare la o fundație unde a pus-o austriacul cu care plecase. Dar între timp fata și-a dat seama că eu o iubeam cu adevărat și mă vrea înapoi.

Dar aș vrea pe alta care nu ma tradat iar acum să se întoarcă înapoi.

Tatăl meu avea i virbă:"nu ling acolo unde am scuipat"

Așa de urgență am pe câte cineva nimeni nu este niciodată singur doar că întitdeauna există loc de mai bine!

Mai virbesc cu o fată pocăită din Anglia pe site-ul pomverde.com
Dar asta mă stresează căare idei ciudate de a se muta în india să fie medic voluntar acolo iar despre mine ar vrea să mă mut și eu tot în india dacă vreau să fiu cu ea.
Iar eu vreau să îmi fac o firmă mare în UK deja am găsit o casă cu curte mare în Uk și vreau să construiesc o hală mare.

Mai am o prietenă în bucurești care mi-a fist colegă și iubită din clasa a 5 a până în clasa a 8 a cu care atunci când mă întâlnesc facem dragoste 3 zile și 3 nopți apoi nu mai vrea să ne vedem câte 7 luni apoi 1 an apoi iar ne vedem 1 zi apoi zice că nu are timp chef încă 5 ani apoi iar mă cheama să ne vedem să mergem la mare două trei zile.

Momentan am pe câte cineva dar nu sunt sigur pe nimic să zic că ar fi așa de cursă lungă pentru tot restul vieții.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar fi asa nu s ar mai vinde bmw pe zonele de la sat

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu înțeleg te rog explică mai clar ce ai vrut să spui!?
Mulțumesc!

| anonim_4396 explică (pentru zilog):

Spun ca bmw e metoda de atras femei si majoritatea care au probleme pe partea aia recurg la asta
Parfumurile sau replicile alea de pe Youtube nu sunt variante functionale
Sa sti ca mai multe femei se uita la maini daca sunt curate ingrijite unghiile decat sa le intereseze cum mirosi
Si asta cu feromoni din cate stiu nu se pot reproduce in parfum e ceva mai complicat si nu e cheia atractiei
Eu cand am cucerit o fata am facut o prin conversatie sau pur si simplu m-a vazut ea in anturajele mele mai de la distanta nu e pe miros treaba
De cum intri in conversatie cu o tipa vezi daca e atrasa de tine indiferent de dialog
Se intampla sa fiu imbracat nasol la munca si sa intru in vorba cu una la 4 ace si tot vad pe fata ei daca e atrasa sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simetria corporala sau macar sa alegi un stil in care stau bine hainele pe tine, atrag femeile. Nu feromonii. Mai ales umerii, spatele și picioarele(bucile).
Când m-am lăsat o perioada de sala, sa văzut că nu eram așa atractiv după cum mă priveau tipele.
Mâinile și dantura îngrijite.
Degeaba te dai cu feromoni dacă ești știrb sau ai jeg sub unghii.

Cea mai buna metoda de a accentua producția de feromoni este abstinenta sexuala, e o diferență de la cer la pământ cum reacționează tipele când ai testiculele pline. Simt asta la nivel subconștient și parcă ar vrea fiecare sa le golească cat mai repede.

| zilog a răspuns (pentru anonim_4396):

O șă fac și proba astahappy cât timp trebuie să practic abtineța?

Eu nu mă vait că nu aș avea cu cine să fac una alta

Ptoblema mea este că nu găsesc dragoste iubire stabilitate în relație dăruire implicare sufletească...

| NarcisIfrim a răspuns:

Aia 2000 de euro ar atrage mai bine femeile.

| zilog a răspuns (pentru NarcisIfrim):

Cum i-ai folosi daca nu ai vrea parașute
Si sa zicem ca ai avea 2000 euro in buzunar
Ce ai face cu rei să atragi una ok o fată de casă!?

Eu m-am săturat de femei ce se comporta de parca ar avea de canzare ceea ce au intre picioare ca si când ar fi o marfă pe care o scoate la licitație.

Am nevoie de un suflet pereche

Ppate că sunt tâmpit și încă mai cred că există dragoate si iubire

Dar dacă aș renunța la această speranță viața mea chiar nu ar mai avea nici un sens!

| JanMarcu a răspuns:

Parfumurile cu feromoni au fost subiect de discuție și interes în rândul celor pasionați de seducție și atracție. Despre aceste produse există opinii diferite, iar părerea mea este că efectul lor poate varia de la o persoană la alta.

În primul rând, este important să înțelegem că feromonii sunt substanțe chimice inodore, eliberate de organismul nostru pentru a transmite semnale și a atrage persoane de sex opus. Astfel, parfumurile cu feromoni sunt concepute pentru a imita aceste substanțe, cu scopul de a spori atractivitatea și interesul celor din jur.

Unii oameni susțin că parfumurile cu feromoni au avut un impact pozitiv asupra vieții lor sociale și sentimentale, contribuind la întărirea conexiunilor interumane și la atragerea unor potențiali parteneri. Aroma subtilă a acestor parfumuri ar putea spori încrederea în sine și stârni curiozitatea celorlalți.

Pe de altă parte, există și persoane care afirmă că parfumurile cu feromoni nu au avut un efect semnificativ în viața lor amoroasă sau socială. Atracția dintre oameni este un fenomen complex, influențat de o multitudine de factori, iar un parfum cu feromoni nu poate înlocui autenticitatea și compatibilitatea dintre doi oameni.

În concluzie, parfumurile cu feromoni pot fi o experiență interesantă de încercat, dar efectul lor poate varia de la o persoană la alta, tocmai de asta inainte de a da comanda te sfatuiesc sa cauti pe google o mostra gratuita de spray sau parfum cu feromoni. Ceea ce funcționează pentru unii poate să nu aibă același efect pentru alții. Cel mai important este să ne bazăm pe autenticitatea noastră și să fim deschiși în relațiile cu ceilalți.
Un parfum poate fi un instrument subtil pentru a ne exprima personalitatea și a ne simți mai încrezători, dar adevărata atracție și conexiune se construiesc prin sinceritate și compatibilitate.