| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele bisexuale?
tocmai am citit ca cica cu toti avem apucaturi bisexuale cateodata, v-a placut vreodata de o persoana de acelasi sex?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Big like

| sofisis a răspuns:

Din punct de vedere sexual da. Emotional si afectiv, adica pentru o relatie cu tot ce implica ea, nu.

| Oana92 a răspuns:

E treaba fiecaruia pe cine iubeste si cu cine face sex. Nu ma deranja oamenii astia. Cunosc si lesbiene si homosexuali si nu am nimic cu ei.

Eu nu am fost atrasa niciodata de o femeie.

| Anonimuserr a răspuns:

Fiecare cu dorinţele lui/ei sexuale.
Dacă aşa doresc unii să fie e problema lor.
Sunt foarte mulţi care sunt aşa din păcate.
Trăim într-o lume nebună. Se pare că democraţia i-a tâmpit pe mulţi şi măscările care le văd pe internet sau TV.

| NH4OH a răspuns (pentru Anonimuserr):

A fi bisexual sau orice altceva diferit de straight nu înseamnă o alegere. Pur și simplu te naști cu această atracție mai diferită sau mulți și-o descoperă pe parcurs când își dau seama că le place de o persoană de sex opus, că sunt atrași de respectiva și că ar vrea ceva serios. Refuz să cred că există persoane în toată firea, normale care dacă văd la tv sau pe internet un video cu lesbience vor deveni și ele la fel sau vor dori să fie așa. Exclus, nu.
Orientarea nu e o alegere, nu e ca o haină : azi aleg o fustă, mâine aleg alta.

| Anonimuserr a răspuns (pentru NH4OH):

Crezi?
Eu nu cred asta. Sunt persoane care s-au săturat să aibă relaţii cu fete/femei şi vor să aibă şi relaţii cu băieţi, să facă sex cu ei să încerc altceva. Începutul a ceva diferit cum era o reclamă pe la tv. Deci, dacă ţi s-a urât cu femeile poţi să încerci şi cu băieţii. De atâţia bani sau o decepţie putenrică într-o relaţie poate să te aducă să te facă să gândeşti diferit total şi greşit pentru a fi atras de acelaşi sex aici în cazul homosexualilor.

| MrLucas a răspuns:

La fete suna mai plauzibil, la baieti e dea dreptul scarbos.

| mada1820 a răspuns:

NU am o parere nici pro nici contra, sunt intre. Fiecare cu orientarea lui, atata timp cat nu se manifesta in public nu ma deranjeaza cu nimic. Nu mi-a placut de nici-o fata niciodata.

| AncaNK a răspuns:

Salut Ray! happy
Mmm... nu prea cred că e adevărat ceea ce ai citit tu, știu doar că fetele uneori își mai laudă corpul între ele, și sânii. Dar nu neapărat că se plac.
Asta cred eu, o părere de-amea.
Toate cele bune! big grin

| Deletus a răspuns:

Sincer, am o parere chiar foarte buna despre ei. Eu sunt gay si sunt mandru ca am reusit sa imi fac o familie.