| DCSHOE a întrebat:

Ce parere aveti despre protestele facute impotriva lui Basescu? Credeti ca se va schimba ceva in urma protestelor? Se va ajunge oare la o noua revolutie?
Exprimati-va opinia!

5 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Putin probabil sa se ajunga la o noua revoluzite desi daca s-ar intampla asa ceva si ar cadea basescu probabil s-ar intampla ca si cu ceausescu, ar fura altii totul cu toate ca nu stiu cum poate so duca mai rau decat o duce acum Romania-.- dar vom afla daca va fi o alta revolutie, stii proverbu ala "istoria se repeta" happy

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce se va intampla,chiar acum urmaresc ce se intampla in Piata Universitatii,si este detul de trist ca s a ajuns ca jandarmi sa arunce cuy fumigene in oameni,numai tin cont de copii,am inteles ca se afla si copii pe acolo.
Doamne,orice cred ca va fi o revolutie,ce s a intamplat vis a vis de SMURD,a fost picatura care a umplut paharul si asa cum am mai spus o,nu trebuie sa stam sa privim la tv, trebuie sa fim soloidari cu ceilalti care lupta pentru noi toti.
Revolutie sa fie, numai sa l dea pe chioru JOS!
Doamne ajuta ne!

| sweetys a răspuns:

Nimic nu se va schimba dupa caderea regimului Basescu, vine altul la conducere isi baga si ala banii statului in buzunate, un an ne minte ca face si drege pentru tara, voteaza nite legi pentru binele lor ca acele votate din 89(ex: Au salarii de mii de euro (dar sunt prosti ), proprietatile pe care le detin sunt platite de stat (banii nostri) nu din banii lor, au masini de servici etc, lista e luuuuunga). Ori care pertid ar ajunde la putere poporul va fi tratat ca niste masinarii de bani pentru ei de cand se naste pana cand moare. Doctorii si profesorii vor fi tratati cu indiferenta ca pana acum( dupa ani de veechime si dupa facultati, pregatiri si altele ei iau un salariu de 1500LEi din care trebuie sa plateasca o groaza de chestii si sa mai aiba si ceva pentru familie), de batrani nici nu mai am ce sa zic au luptat pentru libertatea noastra si ne batem joc de ei. Nimeni si nimic din tare asta nu ne poate salva din cosmarul pe care il traim.

| aL3xzz a răspuns:

Ar trebuie o revolutie unde sa iasa toata lumea si sa i starpim pe toti. doar asa. atlfel nu scapam de molimar lor :d

| iTunes a răspuns:

Nu sunt de acord cu protestatarii care dau in jandarmi, care sunt nevinovati sunt oameni la serviciu care sunt trimisi de stat sa aprere, poate si ei vor sa cada basescu insa trebuie sa-si faca datoria si sa castige o paine. restul. sa-l dea jos pe basescu poate vine cineva mai bun