| amyleemuffly03 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia dintre un barbatul gemeni si femeia scorpion... fara sa copiati de pe net
Vreau sa stiu daca sunt persoane din Group cu acest gen de relatie, vreau sa stiu daca e buna
Dau funda

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cui ii pasa de realtii zodiacale, cand sunt un mare bulshit?!
Relatiile se bazeaza pe sentimente, pe dragoste, pe respect, pe loialitate, pe compromisuri, nu pe un zodiac sau horoscop.
Sunt una din exceptiile care infirma ceea ce spun horoscopul si zodiacul despre 2 zodii incompatibile, dovedind dupa 30 de ani fericiti, ca nu este nimic real in ele.

| MidnightR a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce alt mod mai bun de a ascunde defectele si problemele unei persoane intr-o relatie decat printr-o tampenie de zodiac.
Daca de ex gelozia sau o purtare copiloarasa afecteaza relatia, e intotdeauna mai simplu sa dea vine pe zodiac decat sa-si remedieze comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpion si Gemeni. Apa si Aer? E frumos pret de-o secunda, cât se revarsa sampania în pahare. Apoi, Aerul iese repede-repede din Apa si combinatia se destabilizeaza. O relatie care tine cât o bautura acidulata lasata fara capac.

Sa presupunem ca nu esti cu Geamanul din cauza ca "arata bine", ci pentru ca mai este si altceva care-ti place la acest nativ... Fiindca, în relatia voastra, atractia fizica nu prea e fundamentata de nimic concret. Are o minte agera si rapida Geamanul tau, si probabil ca asta te-a fascinat. Problema, ai sa vezi, este ca nu prea stie sa taca sau sa se opreasca. Nu e nici un nativ "de casa", cel mai adesea îl gasesti acolo unde e plin de lume sau pe la prieteni, rude (deh, Aerul trebuie sa se miste ca sa simta ca exista). Adica acolo unde tie nu-ti place sa te duci, sau, oricum, nu asa de des ca el.

Problema eterna dintre un semn de Apa si unul de Aer este aceea ca primul tinde în mod natural spre imobilitate, iar celalalt spre miscare. E adevarat, ambele "circula", dar cu scopuri diferite. În timp ce tu te concentrezi pe o idee si mergi pâna la capat, Geamanul. pai cam acelasi lucru îl face si el, numai ca putintel altfel. Adica merge repede pe toate cararile, exploreaza toate posibilitatile ideii respective, se duce la biblioteca sau la librarie, în drum intra într-o alta librarie si-i vine o alta idee... si uite asa tu ramâi într-un punct, iar Geamanul alearga mereu de la o idee la alta, de la o relatie la alta. Iar asta este o problema.

Desigur, daca vrei si vrei, relatia cu un Geaman nu e chiar imposibila, numai ca ar trebui sa schimbi prea mult din personalitea ta pentru a tine pasul cu el – si parca nici macar nu simti ca te întelege cu adevarat, ca e implicat... Parca e mereu cu capul în nori, mereu altundeva, chiar daca fizic e lânga tine. La început, aerul tau misterios va atrage un nativ asa de curios cum e Geamanul. Pasiunea ta dezlantuita în pat o sa-l intrige. Dar este atât de inconstant, încât un Scorpion (care cere devotament total) pur si simplu nu suporta prea mult. Dorinta de independenta a Geamanului este prea mare, iar nevoia ta de a-l "stapâni" este sufocanta.

Sexual, un Scorpion n-ar trebui sa aiba probleme cu nimeni. Zodia ta guverneaza organele genitale si este renumita pentru intensitatea, maiestria si delicatetea cu care se comporta în pat. Geamanul e stralucitor, haios, inventiv si uimitor. O data. De doua ori. Si dup-aia el se satura de rutina care tie-ti place tie, iar tu începi sa simti ca nu ti se raspunde mereu cu aceeasi intensitate.

Asadar, merita? Mai bine lasa. Un flirt poate fi superb, cu conditia sa nu dureze mai mult de o saptamâna.

| kandaraki a răspuns:

Nu are importanta zodia, toate aceste chestii sunt niste aiureli, oamenii se inteleg pe parcursul vietii dupa gesturi, sentimente, activitati, principalul sa va intelegeti bine si sa va respectati reciproc. Zodia nu are asa mare importanta!

| amyleemuffly03 explică:

Baiiii
La ce puii mei comentati aiurea
Niciun nu ai dat raspunsul pe care l-am cerut

| tickey a răspuns:

Aici chiar pot sa iti raspund din propria experienta. Relatia mea cu fata respectiva a fost destul de frumoasa ca sa zic asa. In pat, poti spune ca e film porno. Ce am observat eu e ca fata scorpion vrea sa stie absolut tot despre geaman, cu bune si rele inclusiv fantezii. Per total, e interesanta relatia si de viitor daca ambele persoane sunt serioase.

| amyleemuffly03 explică (pentru tickey):

Asta stiu...dar barbatului geaman de ce nu ii place asa mult, de ce nu vrea relatii serioase

| tickey a răspuns (pentru amyleemuffly03):

Vrea...dar poate nu e pregatit mental. Noua gemenilor uneori ne place sa fim copii cat putem de mult. Ne e frica sa punem suflet, de aia evitam relatiile serioase. Cand un geaman ajunge sa aiba o relatie serioasa, ori se termina cu fericitul "pana la adanci batraneti" ori sufera o deceptie care la suprafata nu se vede dar care o sa dureze ani buni. Sfatul meu e sa nu il grabesti, dar nici nu il lasa prea moale. Trebuie sa vada ca iti pasa cu adevarat de el pentru a se deschide total. Personal, o relatie inseamna sa fiti intai prieteni adevarati si fara secrete si apoi iubiti. Daca vrei sa discuti mai multe, poti sa imi dai un mesaj in privat.

| amyleemuffly03 explică (pentru tickey):

Eu i-am demontrat ca vreau ceva serios, 2 3 zile s-a aratat interesat, iar acu nici nu ma mai baga inseama, mi-a dat cu flit...

| Mara1997 a răspuns:

Eu sunt balanta iar prietenul meu este scorpion si in ciuda a ceea ce zice zodiacul be intelegem super bine, nu te lua dupa chestiile astea cand vreai sa functioneze ceva apoi faci sa funcioneze, dragostea nu depinde de zodiac.

| NotPutin_Vladimir_1952 a răspuns:

Deci prefer sa imi tai venele cu drujba decat sa cred in zodiac. Daca e sa ne luam dupa zodiac bunicii mei sunt incompatibili si sunt casatoriti de 57 de ani...