| AnaBarna03 a întrebat:

Ce părere aveti despre sexul neprotejat prin metoda retragerii?

12 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specilistii spun ca e cea mai sigura metoda de a Nu satisface partenera, dar cum ele pot simula ff usor, asta e. plus ca risti sa o lasi gravida, din cauza celor picaturi de lichid preejaculator, pline de tarzanei olimpici

| Ofiintă a răspuns:

Inconștiență.

| ania a răspuns:

Scade sansele de a avea multi copii.Cu metoda asta bunicii mei au avut 4 copii in 13 ani, altfel ar fi avut cu siguranta mai multi.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i un risc mare, pe care ti-l asumi!

| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta metoda de protectie contraceptiva fiind cunoscuta sub denumirea de ''coit intrerupt'', daca este practicat in combinatie cu un calendar menstrual al unui ciclu menstrual foarte bine reglat si in cazul in care partenerul de sex are suficient de multa experienta sexuala incat sa reuseste sa-si coordoneze, controleze si retina perfect procesul de ejaculare, intr-un astfel de caz acest tip de sex neprotejat poate fi intretinut in conditii de siguranta mai mult decat acceptabile.
Iar in cazul in care femeia isi face testul de fertilitate si ovulatie inainte de a intretine acte sexuale de acest tip si rezultatul obtinut este negativ, atunci aceasta metoda este/devine foarte sigura si ca atare si... competitiva. big grin

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Riscanta. Depinde si de perioada fertila.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte periculos pentru ambii parteneri.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Este riscanta, dar am folosit-o cu succes in casnicie. Nu am avut nici un accident. Am folosit doar metoda calendarului.
Dar este necesara experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puțin riscant, necesita putina experienta, nu e indicata pentru amatori sau pentru cei ce suferă de ejaculare precoce.

| Daz01 a răspuns:

Este riscant, dar plăcerea pe care o simțiți este mai mare. Dacă ai o relație stabilă și o eventuală sarcină nu v-ar afecta viața negativ eu zic că nu este nicio problemă. Este doar alegerea voastră. Succes.